Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Pronax, Fnatic’ten ayrıldı

Fnatic CS:GO takımının yıldız oyuncusu ve  takımın lideri konumundaki pronax, Fnatic’in son büyük etkinlikte 8. sırada yer almasından sonra takımdaki görevinden ayrıldı. Oyuncunun başka bir takıma mı transfer olacağı ya da emekliye mi ayrılacağı henüz kesin değil.

Pronax’ın yerine gelen oyuncu ise yeni kurulan ve oldukça hızlı bir şekilde gelişen G2 Esports takımından dennis oldu. G2 takımı ise dennis’in yerine Team Dignitas’ın yıldız oyuncusu aizy’yı kadrosuna kattı.

Pronax, Fnatic kariyeri boyunca takım ile beraber 3 Major kupası kazandı. Bunun yanında, Fnatic’in 2014-2015 yıllarındaki dominant performansında da pronax’ın katkısı oldukça büyüktü.

Pronax’ın takımdan ayrılma kararına kadar, Fnatic, Haziran 2014’te takıma KRIMZ ve olofmeister’i takıma kattığından beri kadro değişikliğine gitmemişti. Dennis’in Fnatic’e katılması ile beraber, LGB eSports takımında beraber oynayan KRIMZ, olofmeister ve dennis, tekrardan bir arada oynama şansı yakalamış oldu.

Fnatic’in diğer bir yıldız oyuncusu JW ise şu açıklamayı yaptı: “Pronax’ın kararına saygı duyuyoruz. Öte yandan takım içi problemlerimize hep beraber ilgi göstermediğimiz sürece oyun içi problemlerimizi çözmenin anlamsız olduğunun farkına vardık. Bu kadro ile kendimize oldukça güveniyoruz. Flusha oyun içi liderliğini üstlenecek ve takım olarak tekrardan en iyi olmak için sıkı çalışmaya hazırız.”

Dennis’in G2 takımından ayrılması sürpriz olarak nitelendirilse de, yerine getirilen oyuncu aizy’nin Dignitas’ın  yıldız oyuncusu olduğunu söyleyebiliriz. Oyuncunun G2’ye katılması ise takımın hızla gelişen kadrosunu daha da ileriye götürecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir