Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Space Soldiers, ELEAGUE Major’da SK Gaming’i elinden kaçırdı

ELEAGUE Major: Boston’da yeni formatıyla New Legends aşaması ilk turunda heyecanlı bir karşılaşma sonunda Space Soldiers, dünya bir numarası SK Gaming’e 16-13 mağlup oldu. Temsilcimiz bu sonuçla ikinci turda yenilenler grubuna düştü ve Kuzey Amerika temsilcisi Cloud9 ile eşleşti.

Mirage haritasında oynanan karşılaşmaya CT tarafında başlayan Space Soldiers, pistol raundunu ve takip eden iki raundu vererek maça başladı. XANTARES’in maça biraz geç girmesinin sonucu olarak ilk bölümde ekibimizin biraz zorlandığını gördük. Yine de MAJ3R ve Calyx’in iyi oyunuyla maça tutunmayı başardık. XANTARES’in kendi standardına dönmesiyle birlikte Space Soldiers, skoru 8-5’e getirmeyi başardı; ancak on dördüncü raundda fer’in beklenmeyen oyunuyla SK Gaming’in 2v5 durumda raundu alması işleri zora soktu. Ekibimiz son raundu da alarak ilk bölümü 9-6 önde kapattı. CT’nin avantajlı olduğu bu haritada, bu skor avantajlı sayılamayacak bir skordu ve ilk yarıdaki küçük hatalar skoru belirlemişti.

İkinci yarıda SK Gaming yine pistol raundunu ve diğer iki raundu alarak avantajı ele geçirdi. Ardından Space Soldiers, iyi bir reaksiyon göstererek skoru 12-10’a getirmeye başardı. SK Gaming bu noktadan sonra tecrübesini konuşturmaya başladı ve üst üste 4 raund aldı. Ekibimiz 27. raundda eco durumdayken ngiN ve Calyx’in B bomba alanındaki iyi oyunuyla maça tutunmayı başardı ancak asıl dönüm noktası 28. raundda oldu.

SK Gaming, force buy yaparak risk almaya karar verdi. Eğer temsilcimiz bu raundu alırsa maçı almak çok kolaylaşacaktı; çünkü bir sonraki raundda SK Gaming’in ekonomik durumu silah alabilmek için yeterli olmayacaktı. Ne yazık ki işler Space Soldiers’ın istediği gibi gitmedi. A bomba alanına giren oyuncularımızın erken düşmesi ve geri kalan oyuncularımızın da çok az canının kalması işleri zora soktu. Bombayı kuran Calyx, Terör doğma noktasından orta bölgeye dolandı. SK Gaming adına maçın yıldızı FalleN, bombayı imha ederken düşürmeye çalıştı ancak sadece bir canla hayatta kaldı. Eğer FalleN düşseydi, raund bize gelecekti ve maçı kazanmamız için önümüzde hiçbir engel kalmayacaktı. Son raundda ekonomik durumu bir hayli sıkıntılı olan Space Soldiers’ın şansı, SK Gaming karşısında bir hayli azdı ve maçın sonucu 16-13 olarak SK lehine bitti.

Nefes kesen mücadeleyi kaybetmemizin arkasında ufak hatalar ve pistol raundlarının ikisinin de kaybedilmesini gösterebiliriz, ancak Space Soldiers, Major’de hiç kimseden korkusu olmadığını herkese gösterdi. SK Gaming’le kafa kafaya bir oyun sergilemek ve nüanslarla maçı kaybetmek, Major’un ilerleyen turların umutla bakmamızı sağlıyor.

Space Soldiers’ın Cloud9 ile oynayacağı ikinci tur karşılaşması bu akşam saat 19.15’te başlayacak.

Dün alınan diğer sonuçlar şu şekilde:

  • North 10-16 Vega Squadron
  • Virtus.pro 3-16 Quantum Bellator Fire
  • Big 5-16 Liquid
  • fnatic 8-16 Faze Clan
  • Astralis 2-16 mousesports
  • Cloud9 8-16 G2
  • Gambit 16-5 Na’vi

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir