Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Space Soldiers, ESL One Cologne’a katılacak

Counter-Strike: Global Offensive arenasında ülkemizi gururla temsil eden Space Soldiers, son olarak ESL One Cologne’a katılma hakkı kazanarak tarihi bir başarıya imza attı. Şimdiye kadar farklı minör ve major turnuvalarda oldukça başarılı sonuçlar almasına rağmen ne temsilcimiz, ne de başka bir Türk takımı böylesi prestijli bir etkinlikte yer alamamıştı.

ESL One Cologne için gerçekleştirilen Avrupa elemelerinde karşılaştığı rakiplerine maç dahi vermeden ana etkinlik biletini kazanan Space Soldiers, böylece 250,000 dolar ödül havuzuyla CS:GO’nun en büyük turnuvalarından birinde de boy gösterme şansı yakaladı. Şimdiye kadar katıldığı turnuvalarda rakiplerine nazaran birkaç gömlek üstün kalan temsilcimiz bu sefer dünyanın en iyileriyle mücadele edecek.

Açık elemeler öncesinde ESL One Cologne’a davet edilen 12 takım Cloud9, FaZe Clan, Fnatic, G2 Esports, Immortals, mousesports, Natus Vincere, Ninjas in Pyjamas, North, OpTic Gaming, SK Gaming ve Virtus.Pro’dan oluşurken, bu dev isimlerin yanına Avrupa’dan Space Soldiers ile Heroic ve Kuzey Amerika’dan Team Liquid dahil oldu. Çin elemeleri sonucunda bir takım daha turnuvaya katılma hakkı kazanacak ve 6-7 Temmuz’da oynanacak dev etkinlik için heyecan başlayacak.

Tamamı Türk oyunculardan oluşan Space Soldiers’ın başından beri ortaya koyduğu uluslararası başarı hedefi yolunda emin adımlarla ilerlediğini ve Türkiye’yi gururla temsil ettiğini söylemek mümkün. Dünyanın en iyi CS:GO takımları karşısında mücadele etme fırsatını yakalaması ve bu tecrübenin kapılarını aralaması bile hem Space Soldiers, hem de ülkemiz esporu için altın değerinde. Biz de temsilcimizi bu muhteşem başarısı için kutluyor ve turnuvada başarılar diliyoruz.

author
5Mid'de admin, başka yerlerde altyazar, genelde eşekherif.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir