Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Space Soldiers, ESL Pro League Sezon 7’ye katılıyor

Temsilcimiz Space Soldiers, ESL Pro League Sezon 7’ye yükselme maçında dün akşam GODSENT’i 2-0 mağlup etti. Bu sonuçla birlikte SS, 13 Şubat’ta başlayacak turnuvada mücadele edecek ve Avrupa’nın önde gelen takımlarıyla karşılaşacak.

İlk harita olan Cobblestone’da oldukça rahat bir oyun ortaya koyan Space Soldiers, muazzam bir terör tarafı oynarken rakibine sadece dört raunt verdi. CT tarafında da üst üste beş raunt alarak haritayı kapatmayı başardı. XANTARES 2.06 ratingle üst düzey bir performans ortaya koydu.

İkinci harita olan Inferno’da ise işler biraz değişti. Çok da iyi olmayan bir CT tarafı oynayan ekibimiz, GODSENT’in dönüşü için açık kapı bıraktı. Terör tarafına geçildiğinde ise üst üste yedi raunt alarak seriyi kapatma noktasına getirsek de B bomba bölgesinden yapılan rush işleri tamamen tersine çevirdi ve birden GODSENT oyuna ortak oldu. Bu rauntta sonra GODSENT, altı raunt alarak durumu 14-14’e getirdi. İki taraf da birer raunt alarak maç uzatmaya gitmiş oldu. Uzatma bölümünde ise iyi bir oyun sergileyen Space Soldiers, GODSENT’i mağlup ederek ESL Pro League Sezon 7’ye katılma hakkını elde etti. XANTARES, ikinci haritada da muazzam bir oyun ortaya koyarak tam 39 fragle oynadı.

ESL Pro League Sezon 7, 13 Şubat – 26 Nisan tarihlerinde yapılacak. Biz de turnuvayı yakından takip ediyor olacağız.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir