Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Space Soldiers, WESG 2017 finalinde mağlup oldu

Bugün sabah oynanan WESG 2017 finalinde Space Soldiers, fnatic’e 2-1 mağlup olarak turnuvayı ikinci sırada bitirdi. Space Soldiers, ikincilik ödülü olarak 300.000 doların sahibi oldu. IEM Katowice 2018’den sonra WESG 2017’yi de şampiyon tamamlayan fnatic, birincilik ödülü olarak 800.000 doları kasasına koydu. fnatic böylelikle, iki turnuvadan toplamda 1.053.000 dolar kazanmış oldu. Turnuva boyunca muhteşem bir performans sergileyen KRIMZ, “Turnuvanın En Değerli Oyuncusu” seçildi.

Seçim/Yasaklama aşamasında SS beklendiği üzere Overpass ve Nuke’ü yasaklarken, fnatic ise temsilcimizin belkide en iyi olduğu harita olan Cache ve Train’i yasakladı. Böylece final serisi Cobblestone, Inferno ve Mirage’da oynandı.

Cobblestone’da pek de iyi bir terör tarafı geçirmeyen Space Soldiers, açılış ve kapanış rauntları dışında zorlandı. fnatic’in CT tarafında daha koordine olduğu ve bomba bölgelerini iyi savunduğunu gördük. Terör tarafına daha avantajlı geçen fnatic, haritayı kapatmakta biraz zorlansa da Cobblestone’ı hanesine yazdırmayı başardı. Final mücadelesinin genelinde olduğu gibi Lekr0, Cobblestone’da iyi bir performans gösterdi. Raunt başına 91.8 hasar çıkaran ve 28/3/17 KDA ile oynayan Lekr0, özellikle fnatic’in CT tarafında temsilcimize zor anlar yaşattı.

İkinci harita olan Inferno ise heyecan dolu anlara sahne oldu. Terör tarafında fnatic’in fırtına gibi başladığı ve 7-0 öne geçtiği haritada, teknik moladan sonra oyuna geri dönen Space Soldiers haritaya tutunmayı başardı ve ilk bölümü 8-7 geride kapattı. Terör tarafında ise bambaşka bir oyun sergileyen temsilcimiz, Calyx ve XANTARES’in liderliğinde skoru 15-12’ye getirse de haritayı kapatamadı. fnatic’in son üç raundu almasıyla maç uzatmalara gitti. Yine terör tarafında başlayan Space Soldiers, 3-0’la uzatmaların ilk kısmını domine etti ve bu kez uzatmalarda haritayı kapattı.

Son harita Mirage’da fnatic’in büyük geri dönüşüne tanıklık ettik. 14-7 önde olan temsilcimiz Space Soldiers, 22. rauntta eko durumda olan fnatic’e raunt kaybetti ve bundan sonra her şey tepetaklak durumda gelişti. fnatic de tecrübesini konuşturarak üst üste dokuz raunt alarak şampiyonluğa ulaştı. fnatic’in A bomba bölgesi savunması oldukça üst düzeydi. Hatta son bölümde Golden’ın “Auto Sniper” aldığı ve gayet iyi kullandığı bir sekans bile oldu. SS, fnatic gibi tecrübeli bir ekip karşısında haritayı kapatamadıkça daha da heyecanlandı ve işler daha da kötüye gitti; ancak Space Soldiers’ın tecrübesine tecrübe kattığı başka bir turnuva oynandı. Şimdi Space Soldiers için ESL Pro League’e geri dönme vakti.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

1 Comment

  • Ahmet 19 Mart 2018

    Başarılar dilerim :))

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir