Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Space Soldiers, WESG’de yarı finale yükseldi

Üçüncü gününü geride bıraktığımız WESG’de playoff karşılaşmaları, temsilcilerimiz Dark Passage ve Space Soldiers için çok rahat başladı. Dark Passage güne bay geçerek başlarken, Space Soldiers ise rakibi Selfless’ı 2-0’lık skor ile elemeyi başardı.

Selfless ile ilk olarak Cache’de karşı karşıya gelen Space Soldiers, ilk yarıyı geride kapatsa da ikinci yarıda rakibine mutlak bir üstünlük kurarak galip gelen taraf oldu. Aynı haritada oynanan ikinci karşılaşmada ise iki ekip de skor açısından birbirine çok yakındı. İkinci yarıya geçildiğinde temsilcimiz rakibine nefes aldırmadı ve rahat bir galibiyete ulaşarak çeyrek finale çıktı.

Space Soldiers’ın çeyrek finaldeki rakibi iGame.com oldu. Temsilcimiz rakibini 2-1’lik skorla geçerek yarı finale çıkmayı başardı. Mirage’da oynanan ilk karşılaşma her iki taraf için de kontrollü bir başlangıca sahne oldu ve ilk yarı iGame.com üstünlüğüyle geçildi. Temsilcimiz ikinci yarıda göz açtırmadı ve kazanan taraf oldu. Serinin ikinci maçı ise başa baş bir mücadeleye sahne oldu. Toplam 30 round sonunda eşitlik bozulmadı ve maç uzatmaya gitti. Uzatmalarda ise temsilcimiz güzel bir oyun sergileyen rakibine boyun eğdi ve iGame.com durumu eşitledi. Son maçta ise rakibine ilk yarıda 14-1’lik skor ile ezici bir üstünlük kuran temsilcimiz kazanmakta zorlanmadı ve adını yarı finale yazdırdı.

CS:GO’daki diğer temsilcimiz Dark Passage ise çeyrek finalde nispeten talihsiz diyebileceğimiz bir kura ile Virtus Pro’nun rakibi oldu. İki takım sırasıyla Nuke, Cobblestone ve Cache olmak üzere üç ayrı haritada karşı karşıya gelmek üzere mücadeleye başladılar. İlk harita temsilcimiz adına iyi bir başlangıç oldu. Gelgitlerin olduğu maçta her iki taraf da skor açısından rakibine ağır bir üstünlük sağlayamadı ve maç uzatmalara gitti. Temsilcimiz ilk uzatma bölümünde erken geriye düşse de daha sonra rakibini yakaladı ve ikinci uzatmalara geçildi. Virtus Pro bu bölümde temsilcimize kesin bir üstünlük kurdu ve ilk haritanın galibi oldu.

Cobblestone ise temsilcimiz için harika bir başlangıç oldu diyebiliriz. Özellikle ilk yarıda yakalanan 9-0’lık seri gerçekten bizleri heyecanlandırdı. Virtus Pro’nun kötü başladığı haritada kendine gelmesi biraz vakit aldı ancak ilk yarıyı 10-5’lik bir skorla kapatmayı başaran Polonyalı ekip, ikinci yarı için umutlarını diri tuttu. İkinci yarı ise temsilcimiz için ne yazık ki kötü başladı. Virtus Pro aradaki farkı kapatırken Dark Passage’ın gösterdiği reaksiyon yeterli olmadı. Üstünlüğü ikinci yarının tümünde elinde bulunduran Virtus Pro seriyi 2-0 ile kazanırken Dark Passage turnuvaya veda etmek durumunda kaldı. Yine de uluslararası sahnede Virtus Pro gibi CS:GO’nun en iyi takımlarından birine karşı müthiş bir performans sergileyen Dark Passage’ı kutlamak gerekiyor.

Bu sonuçların ardından WESG’de mücadelesine devam eden tek temsilcimiz Space Soldiers oldu. Dark Passage CS:GO takımı ilk sekiz arasında girmeyi başardığı için 10,000 dolarlık ödülün sahibi olurken, Space Soldiers finale çıkarsa 400,000 dolar, şampiyon olursa 800,000 doların sahibi olarak Türkiye adına inanılmaz bir başarıya imza atacak. Yarı finalde Fransız Team EnVyUs ile karşılaşacak temsilcimizin maçı sabaha karşı oynanacak.

Çevirmen. Hobi olarak Dota 2 ve CS:GO oynar. Savaş tarihine meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir