Counter-Strike: Global Offensive

Stewie2k ve Skadoodle Cloud9’dan ayrıldı

Kuzey Amerika CS: GO takımları için hareketli bir haftayı geride bıraktık. Geçen hafta Natus Vincere oyuncuları s1mple ve flamie’nin SK Gaming’e olası transfer dedikoduları ortaya çıkmış ve bu dedikodular NaVi ve s1mple tarafından jet hızıyla yalanlanmıştı. C9’ın başarılı oyuncusu Stewie2k da transfer furyasına katılan oyuncular arasında yer aldı.

SK Gaming’de uzun süredir devam eden kötü gidişat nedeniyle takımda birtakım değişiklikler olması bekleniyordu ve hafta ortasında TACO’nun takımdan ayrılmasıyla, hareketlilik başladı. TACO, 2015’ten bu yana SK Gaming’le birlikte ikisi majör olmak üzere birçok uluslararası turnuva kazanmış ve bu turnuvalarda SK için önemli rol oynamıştı. TACO’nun ayrılığı sonrası, sosyal medyada ve topluluk içinde Cloud9 oyuncusu Stewie2k’in son oyuncu olarak takıma katılacağı konuşulmaya başlandı. Bu transfer ise bugün gece saatlerinde gerçekleşti.

TACO’nun ise şu anda seçeneklerini düşündüğü ve sosyal medyadan yaptığı açıklamada: “Amerika, Avrupa ve Brezilya takımlarından teklif aldım; ancak şu anda Kaliforniya’da yani Amerika’da kalmak istiyorum.” dedi.

Cloud9’dan ayrılan tek oyuncu Stewie2k değil. Amerikan CS: GO topluluğu için bir ikon haline gelen Skadoodle, dün sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada “inaktif konuma geçtiğini ve belirsiz bir süre oyuna dönmeyeceğini” belirtti.

Cloud9’ın, Skadoodle ve Stewie2k sonrası oluşan eksiklerin yerini kiminle dolduracağı ise henüz belirsizliğini koruyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.