Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Team Dignitas, kadın CS:GO takımı kurdu

Kuzey Amerika takımlarından Team Dignitas, eski Selfless Gaming Counter-Strike: Global Offensive oyuncularını bünyesine kattığını açıkladı.

Philadelphia 76ers’ın satın aldığı Team Dignitas, daha önce Selfless Gaming ile mücadele eden takım kaptanı ve AWP Emmalee “emuhleet” Garrido, entry fragger Amanda “rain” Smith, entry fragger ve destek Mounira “Goosebreeder” Dobie, lurker (pusucu) Carolyn “artStar” Noquez, ve Catherine “Cath” Leroux ile sözleşme imzaladığını duyurdu. Dignitas’ın yeni kadın CS:GO takımı seyirci karşısına ilk kez Intel Extreme Masters 2017 Katowice’de 2-3 Mart tarihlerinde çıkacak. Ayrıca bu kadro, Team Dignitas’ın 13 yıllık serüvenindeki ilk kadın takım olma özelliğine de sahip.

Konuyla ilgili açıklama yapan Dignitas CEO’su Jonathan Kemp, aslında başta kadın CS:GO takımı düşünmediklerini, organizasyon olarak yalnızca üst seviye yetenekleri aradıklarını ve bunun sonucunda Selfless kadrosuyla anlaştıklarını belirtti. Kemp ayrıca, doğal olarak kadın oyuncuların bu endüstrideki büyüyüşlerini desteklediklerini, ancak açık olmak gerekirse bu transferin kadın oyuncular sebebiyle değil, birinci sınıf yetenekleri görüp takıma katmak istemeleriyle gerçekleştiğini sözlerine ekledi. Dignitas başkanı Michael O’Dell ile konuyla ilgili açıklamasında, aynı emellere sahip bir kadroyla anlaşmanın kendilerini çok mutlu ettiğini, birlikte yolculuklarına devam edeceklerini ve gelişimlerini profesyonellere yakışır biçimde sürdüreceklerini ifade etti.

Eski Selfless Gaming kadrosu 2016 yılında katıldıkları Esports World Convention 2016 turnuvasında Team Secret’ın ardından ikinci gelmişti. Kadro ayrıca Team Karma adı altında mücadele ederken, 2015 yılında Copenhagen Games Kadın Turnuvası’nda birinci sırada yer almıştı.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir