Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Team Property, ilk kadın CS:GO takımını kurdu

CS:GO oyuncularının ilgisini çekebilecek bir haber Team Property’den geldi.

CS:GO takımı Team Property, kendi tarihinde büyük bir ilke imza atarak sadece kadın oyunculardan oluşan bir takım kurdu.

Bu haber, profesyonel Counter-Strike bazında ve eSpor tarihi açısından son derece önem arz etmekte. Bu gelişme ve Epsilon’un da birkaç hafta önce bünyesinde gerçekleştirdiği kadın oyuncu transferi ile CS:GO sahalarından eSpor dünyasına yayılan bir akım izliyor gibiyiz.

Team Property’nin kadın takımı kadrosu şu isimlerden oluşuyor:

  • Therese “Szanto” Szanto
  • Jennie “yeahnie #27” Andersson
  • Matilda ‘’Rambolina’’ Gustavsson
  • Sandra ”Steelya” Stålnacke
  • Angel “Mouse” Malihiolzakerni

Takıma yeni katılan bu oyunculardan Angel “Mouse” Malihiolzakerni, yeni gelişmeyle ilgili: “CS ile farklı geçmişleri olan beş kızız, ama hedefimiz ortak ve kendimizi bu işe adamış durumdayız. Tamamen İsveçli bir kadro çıkarmak oldukça zor, bu yüzden birbirimizi bulduğumuz ve Team Property’nin desteğini aldığımız için çok şanslıyız. Team Property’ye katıldığımız için gerçekten mutluyuz ve bize hayallerimizi gerçekleştirebilme imkanı tanıdıkları için de son derece minnettarız. Şu an odak noktamız kadın turnuvaları ve birincilik için yarışacağımız Copenhagen Games.” ifadelerini kullanıyor.

Team Property CEO’su Aron Larsson ise: “Bu Team Property’nin kadın profesyonel e-spor alanına adım attığı andır. Ve şunu söylemeliyim ki seçtiğimiz kadro ve lineup’tan daha memnun olamazdım. Takıma ihtiyaç duydukları her kaynağı, ve harika başarılar elde edebilecekleri bir platformu biz sağlayacağız. Dünya devlerine meydan okurken bizi desteklemeye devam edin.” dedi.

Kadın takımının menajeri Daniel Kauppinen de “En sonunda ilk kadın CS:GO takımımızı duyurmaktan gurur duyuyorum. Bilhassa takımın bu beş yetenekli oyuncudan oluşması beni heyecanlandırıyor. Takımın genel olarak tavrı ve tutumu harika olması yanı sıra sürekli birbirlerini gelişmeye itiyorlar. Bu durumun prfesyonel sahneye de yansıyacağından kuşkum yok. Oyuncular ve ben hedefimiz olan şampiyonlukları elde etmek için önümüzdeki müsabakaları gözlüyoruz.” açıklamasında bulundu.

Umuyoruz Team Property’nin bu atılımı diğer takımlara da ilham kaynağı olur ve daha fazla kadın oyuncuyu bilgisayar başında görebiliriz.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir