Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Team Secret, kadın CS:GO takımı kurdu

Dota 2 takımı ile tanınan Team Secret, kadın CS:GO takımı We Run This Place’i organizasyonuna kattı. 

e-Spor sahnesi şu an için erkekler tarafından domine edilse de, özellikle de CS:GO’da kadın takımlarının artışı oldukça sevindirici. Son olarak Intel Challenge Katowice’de CLG Red’i yendikten sonra daha da dikkatleri üzerinde çeken WRTP, şu anda kadınlardan oluşan CS:GO takımlarının en iyisi olarak gösteriliyor. Katıldıkları her turnuvayı domine eden takım, bu başarıları sonucunda Team Secret’ın dikkatini çekti ve resmi olarak organizasyona katıldı. Takım, Twitter adresinden yaptığı açıklama ile oyunculara hoşgeldin dedi.

 

WRTP için Team Secret’a katılmak takımın kariyeri açısından oldukça olumlu. Bad Monkey gibi farklı markalar altında da oynayan WRTP, Team Secret seviyesinde profesyonel bir organizasyon ile ilk defa çalışacak.

Takımın kadrosu şu şekilde:

  • Nikolett “nylon” Keszeli
  • Michaela “mimimicheater” Lintrup
  • Zainab “zaaz” Turkie
  • Julia “juliano” Kiran
  • Ksenia “vilga” Kluenkova

Bu kadar büyük e-Spor organizasyonlarının kadın CS:GO takımı kuruyor oluşu sahne adına büyük bir adım. IEM turnuvaları dışında Fragbite Masters turnuvaları da düzenleniyor. Ayrıca ESWC de kadın CS:GO takımlarının katıldığı organizasyonlara ev sahipliği yapıyor. Ülkemizde ise Vixens ve RGESC adında iki tane kadın CS:GO takımı bulunmakta.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir