Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

WESG 2018 öncesi otel krizi patlak verdi

Dünyanın dört bir yanından büyük takımların katılımıyla yarın başlayacak WESG’de otel krizi patlak verdi. Turnuvanın başlamasına kısa bir süre kala, takımların konaklayacağı asıl otelin sözleşmeyi feshetmesi sonucu yeni bir otelle anlaşan WESG Turnuva Komitesi, ikinci oteldeki sorunlar nedeniyle tepkilerin odak noktası haline gelmiş durumda.

Takımların yavaş yavaş Çin’e gelmesi ve otele yerleşmesiyle birlikte oteldeki sorunlar bir bir ortaya çıktı. Temsilcimiz Space Soldiers oyuncularının da yer aldığı birçok ünlü oyuncu, sosyal medyada yaptığı paylaşımlarda otelin konaklamaya hiç elverişliği olmadığı ve turnuva boyunca burada kalmanın birçok zararı olacağından bahsetti.

Cloud9’ın Türk asıllı Amerikan oyuncusu tarik: “WESG’in takımlar için ayarladığı otel kesinlikle kabul edilemez. Hala burada olan takımlar için oldukça üzgünüm. Umarım kalacak yeni bir yer bulabilirler. Büyük otel zincirlerini öneririm,” açıklamasında bulundu.

İspanyol takımı Wololos’tan mixwell ise: “Cloud9, otele geldiği gibi kaçtı ve en iyi şeyi yaptıklarını söyleyebilirim. Sıcak suyu kullanmak için açtığınızda, kahverengi bir şekilde akıyor hatta şu anda sıcak su bile yok. Odalar tozlu ve pis. Restoran inanılmaz yavaş ve otelin yakınlarında hiçbir şey yok,” dedi.

Temsilcimiz MAJ3R: “Uçuşumuzun yedi saat rötar yapması nedeniyle iki gecemizi havalimanında geçirmek zorunda kaldık. Şangay aktarmamızı kaçırdık. Otele geldik ve tek hayalim duş alıp, uyumaktı; ancak su kahverengiydi ve sıcak su yoktu. Oda temiz değildi. Hayatımda gördüğüm en kötü otel olabilir. Beni İstanbul’a geri götürün.”

EnVyUs oyuncusu ScreaM’in paylaştığı video ise otelin durumunu gözler önüne seriyor:

Rusya takımı ve Cloud9 başka otele yerleşerek sorunlarına çözüm bulmuş gibi görünüyor. Geri kalan diğer organizasyonların ise henüz ne yapacağı netlik kazanmamış durumda. Turnuva komitesi, sorunları çözmek üzere adımların atıldığı ve en kısa süre içinde sorunların çözüleceğini belirten içerikli bir açıklama yaptı.

Konuyla ilgili biz de Space Soldiers ile iletişime geçtik ve temsilcimizin durumunu öğrendiğimiz gibi haberimizi güncelleyeceğiz.

Güncelleme: Space Soldiers’tan aldığımız bilgiye göre temsilcimiz bahsi geçen otelden ayrılarak kendi imkanlarıyla farklı bir yerde konaklıyor.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir