Kübra Dizisi Ayrıntılı İncelemesi Genel

Kübra Dizisi Ayrıntılı İncelemesi

Kübra, Çağatay Ulusoy’un başrolünde oynadığı, Afşin Kum’un romanından uyarlanan bir bilim kurgu dram dizisi. Dizide, Gökhan adlı bir gencin, telefonuna gelen Kübra isimli bir hesaptan geleceği öngörüyormuş gibi mesajlar alması ve bu mesajlara göre hayatını değiştirmesi konu ediliyor. Dizi, sekiz bölümden oluşan bir sezonluk bir yapım. 2. sezon onayı da almış durumda.

kübra

Diziyi izledim ve şunu söyleyebilirim ki, Kübra gerçekten çok farklı ve ilginç bir dizi. Dizinin konusu, izleyicileri meraklandırıyor ve sürükleyici bir hikaye sunuyor. Dizide, teknoloji, sanal gerçeklik, yapay zeka, din, aşk, suç gibi birçok konu işleniyor. Dizinin gerilim ve heyecan dozu da çok yüksek. Diziyi izlerken, Gökhan’ın başına neler geleceğini, Kübra’nın kim olduğunu, Gökhan’ın düşmanlarının ne istediğini merak ediyorsunuz.

Dizinin oyunculuk performansları da çok başarılı. Çağatay Ulusoy, Gökhan karakterine çok iyi bürünmüş. Gökhan’ın yaşadığı korku, şaşkınlık, merak, heyecan, aşk gibi duyguları çok iyi yansıtmış. Aslıhan Malbora, Gökhan’ın arkadaşı ve menajeri Leyla rolünde çok tatlı ve sempatik. Ahmet Mümtaz Taylan, Gökhan’ın babası rolünde çok etkileyici. Nazan Kesal, Gökhan’ın annesi rolünde çok duygusal. Dizinin diğer oyuncuları da rollerini çok iyi oynamışlar.

Dizinin görsel efektleri ve prodüksiyon kalitesi de çok yüksek. Dizide, sanal gerçeklik gözlükleri, yapay zeka programları, hologramlar, dronlar gibi birçok teknolojik alet kullanılıyor. Dizinin çekimleri, kurgusu, müzikleri, renkleri de çok güzel. Dizi, görsel olarak izleyicileri büyülüyor. (Türkiye şartlarında :) )

kübra

Dizinin artı yönleri bunlar. Peki dizinin eksi yönleri var mı? Bence var. Dizinin bazı bölümleri, çok yavaş ilerliyor. Gökhan’ın Kübra’nın kim olduğunu araştırması, bazen çok uzun sürüyor. Dizi, daha akıcı ve dinamik olabilirdi. Dizinin bazı karakterlerinin motivasyonları da çok net değil. Gökhan’ın Kübra’ya neden güvendiği, Kübra’nın neden Gökhan’ı seçtiği, Gökhan’ın düşmanlarının neden onu durdurmak istediği gibi sorular, dizide çok açık bir şekilde cevaplanmıyor. Dizinin bazı sahneleri de mantık hataları içeriyor. Gökhan’ın Kübra’nın mesajlarına göre hareket etmesi, bazen çok riskli ve saçma kararlar almasına neden oluyor. Dizi, daha gerçekçi ve tutarlı olabilirdi.

Sonuç olarak, Kübra dizisi, Netflix’in Türkiye’deki en iyi dizilerinden biri.  konusu, oyuncuları, görsel efektleriyle izleyicileri etkiliyor. Dizi, farklı ve ilginç bir hikaye anlatıyor.  izlenmeye değer bir dizi. Ama dizinin, tempo, karakter ve mantık problemleri de var. Bu yüzden diziyi 10 üzerinden 8 puan veriyorum. daha iyi olabilirdi. Ama yine de çok güzel bir dizi Türkiye şartlarına göre.

kübra

Sizler Kübra dizisini izlediniz mi? Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda belirtin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir