Gündem

Netflix Türkiye Abonelik Ücretleri Zamlandı!

Netflix Türkiye Abonelik Ücretleri Zamlandı!

Netflix Türkiye’deki abonelik ücretlerine yüzde 25 oranında zam yaptı. 2024 yılının ikinci zammı ile gündeme gelen Netflix, kullanıcılarından büyük tepki topladı.

Dünyanın en büyük dijital içerik platformlarından biri olan Netflix, Türkiye’deki abonelik ücretlerine zam getirdi. Yapılan bu zam, 2024 yılının ikinci zammı olarak kayıtlara geçti. Netflix Türkiye, 9 Temmuz itibariyle abonelik ücretlerini güncelledi ve kullanıcılar bu durum karşısında tepkilerini sosyal medya üzerinden dile getirdi.

Sosyal medya platformlarında büyük tepkiyle karşılanan Netflix’in abonelik fiyatları artık 150 TL’den başlayan rakamlarla hizmet veriyor. Tüm paket seçenekleri için zam gerçekleştiren Netflix, dikkatleri üzerine çekti.

Netflix Türkiye Abonelik Ücretleri Zamlandı!

 

2024 Netflix Abonelik Fiyatları

Netflix Türkiye, abonelik ücretlerinde yüzde 25 oranında zam yaparak fiyatlarını güncelledi. Temel planda başlayan fiyatlar 149,99 TL olurken, en pahalı seçenek olan Özel Plan ise 299,99 TL’ye ulaştı. Netflix’in güncel fiyatları ve eski fiyatları karşılaştırıldığında ortaya çıkan tablo şu şekilde:

Temel plan: 119,99 TL’den 149,99 TL‘ye çıktı.
Standart plan: 176,99 TL’den 229,99 TL‘ye çıktı.
Özel plan: 229,99 TL’den 299,99 TL‘ye çıktı.

Netflix fiyatı, bu yıl ikinci kez zamlandı. Yılın ilk zammı Ocak ayında gerçekleşmişti ve yaklaşık 6 ay sonra yüzde 25 oranında yeni bir zam daha yapıldı. Bu hamle, kullanıcıların tepkisini çekti ve sosyal medyada geniş yankı buldu.

Küçük bir hatırlatma yapmak gerekirse, Netflix Türkiye platformu 2022 yılında iki kez zam uygulamıştı. 2023 yılında ise platform 3 defa abonelik ücretlerine zam yaptı. Bu yıl ise ikinci zammı gerçekleştiren Netflix, kullanıcılarını bu durum karşısında memnun edemedi.

5mid’den daha fazla haber için buraya tıklayabilirsiniz.

Netflix’te İzlenebilecek En İyi 5 Anime!

author
Yapay zeka ve teknolojik alandaki gelişmeleri takip edip, en önemli olanları 5mid'de paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir