Liste

Bilgisayar oyunlarındaki unutamadığımız 6 anne

Bugün 10 Mayıs 2020 Anneler Günü. Oyunlardaki unutulmaz anne karakterleri hatırlamak için daha doğru bir zaman olabilir mi? Sanmıyorum.

Biyolojik veya üvey, sert veya yumuşak, insan veya canavar tüm anneleri bu listeye koymak isterdik fakat ne yazık ki be enerjimiz ne de bilgimiz bunu yapmak için yeterli değil. Bu yüzden şimdilik onların arasından altı tanesini sizlere tanıtalım veya hatırlatalım istiyoruz. Başlayalım ama öncesinde uyarımızı yapalım. Bu liste, son iki maddesi spoiler içermektedir. Oyunları henüz oynamadıysanız ve birincil elden deneyim etmek istiyorsanız dördüncü anneden sonra size şimdilik hoşçakalın diyelim.

1. Ana Amari (Overwatch)

Overwatch’un sevilen desteği Ana Amari, şefkatini tüm takıma dağıtsa da sadece bir karakterin gerçek ebeveyni. Pharah, uzunca bir süre ölü olduğunu sandığı biyolojik annesi ile yeniden kavuşmayı başardılar. Bağlarının eskisi kadar kuvvetli olup olmadığını sorgulamak bana düşmez ama kendisinin havalılığını tartışmam. Widowmaker ile düello yaptıktan sonra sahte bir ölüm ile herkesi kandıran bir anne, havalı bir annedir.

2. Toriel (Undertale)

Biyolojik bağlarla bağlı değiliz belki ama Undertale’ın anacan karakterini bu listeye almadan yapamadım. Oyunun başında, mental sorunlarla boğuşan bir çiçekten bizi kurtardıktan sonra bize evini açan, tarçınlı kek yapan, içine girdiğimiz dünyayı tanıtan tatlı mı tatlı Toriel.

Hikayeye devam edebilmek için kendisinin aşırı korumacı davranışlarını görmezden gelmemiz gerekti ama ona olan sevgimiz hiç azalmadı. Kendisine zarar vermeden bölümü geçebildiğimizi öğrendiğimizde hangimiz oyunu baştan başlatmadık ki?

3. Gece Ana (Skyrim)

Bu sefer ki annemize hediye olarak gül veya nilüfer değil, kontratımızı tamamladığımızın bir nişanesi olarak kurbanın azı dişlerinden birisini götürmemiz daha mantıklı olacaktır. Ne yapalım. Kadın bir suikastçı loncasının tepesinde. Kendisi bir ceset ayrıca.

4. Rosalina (Super Mario Galaxy)

Yine bir Toriel vakası ile karşı karşıya olabiliriz. Biyolojik olarak bir bağının olmadığı tüm Lumaların annesi Rosalina, Super Mario Galaxy oyunlarının en sevileen karakterlerinden birisi olabilir. Annesinin ölümünün boşluğunu, yıldız çocuklara verdiği şefkati ile kapatıyor. Öyle ki onları korumayı kendisine görev edinmesinden dolayı evine sadece 100 yılda bir gidebiliyor.

5. Freya (God of War)

Koruma içgüdüsü nedeniyle oğlunu sonsuz bir yaşam ile lanetleyen Tanrıça. Oğlu ise hediye olarak verilen bu lanetten kurtulmak için yalvarıyor, tehditler savuruyor falan filan işte. Kısacası hayırsız bir evlada sahip bu Freya. Zaten çocuğunun, oyunun ana kötü karakteri olması bunu gösteriyor. Olsun. Nazik Tanrıçamızın da anneler günü kutlu olsun.

6. The Boss (Metal Gear Solid 3: Snake Eater)

Savaşçı bir anne görmek isteyen buraya gelsin. Normandiya çıkartması esnasında, savaş alanında doğum yapan The Boss, Revlover Ocelot’un biyolojik annesidir. Serinin en önemli ve ilgi çekici karakterlerinden birisi olan The Boss aynı zamanda “Mother of the Special Force” olarak da bilinir.

Naked Snake’in gelişiminde önemli bir rol oynayan karakter, onun için de bir anne modeli olarak görülebilir. Oyunun sonunda ülkesi için kendini feda eden koca yürekli karakteri saygı ile anıyoruz. “There is only room for one Boss and one Snake.”

5Mid olarak herkesin annesinin anneler gününü kutlarız.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir