Liste

Steam Yaz İndirimlerinde göz atabileceğiniz 6 AAA oyun

Steam Yaz İndirimlerinde göz atabileceğiniz 6 AAA oyun

Steam Yaz İndirimleri’nin başlaması ile birlikte 5Mid ekibi olarak, indirimlerden alabileceğiniz 6 AAA oyunu sizler için derledik.

Evde tıkılıp kalan oyuncular için yılın en bereketli günleri geldi. Steam’in, tüm sene boyunca beklenen, toplamda iki hafta süren yaz indirimlerinin başlaması ile birlikte oyuncular, indirim bolluğunda kayboldu. Biz de bu kayıp oyuncular için indirim dönemi boyunca listeler ile ilginizi çekebilecek yapımları derlemek istedik. Henüz ilk listemiz olduğu için çok derinliklere girmeden, bolca bilinen oyunları seçtik.

İşte karşınızda yüksek bütçelerle yapılmış 6 AAA oyun

1. Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

  Normal fiyatı: 55,00 Türk Lirası       İndirimli fiyatı: 16,50 Türk Lirası       İndirim: %70

Oyun öneri listelerimizde daha önce de kendisine yer verdiğimiz bu yapım, gizlilik-akisyon türünün en üst örneklerinden birisi. Ünlü oyun geliştiricisi Hideo Kojima’nın tasarladığı son Metal Gear Solid oyunu, şans verdiğiniz takdirde sizi üzmeyecek oyunlardan.

2. Witcher 3

  Normal fiyatı: 59,99 Türk Lirası       İndirimli fiyatı: 17,99 Türk Lirası       İndirim: %70

CD Projekt RED’in efsanevi aksiyon-macera oyunu, bu indirim döneminde de oldukça cüzi bir fiyata satılıyor. Onlarca hatta yüzlerce saatinizi gömebileceğiniz bu yapım eğer henüz oynamadıysanız aklınızın bir köşesinde dursun. Tüm yaz tatilini tek bir oyunla geçirecek oyunculardansanız daha iyisini bulmanız oldukça zor.

3. DOOM Eternal

  Normal fiyatı: 199,00 Türk Lirası     İndirimli fiyatı: 99,50 Türk Lirası       İndirim: %50

Wolfenstein ile birlikte FPS türünün babası olan oyun serisinin son yapımı da bu listede. Daha çıkışının üzerinden 1 yıl bile geçmemiş bir oyun olmasına rağmen yüzde 50 gibi büyük bir indirim alması büyük şans. Çıkış yaptığından beri oyun basını tarafından övülmeye doymayan bu oyunu saf aksiyon isteyen oyuncular için listeye aldık.

4. Dying Light

  Normal fiyatı: 59,99 Türk Lirası       İndirimli fiyatı: 20,39 Türk Lirası       İndirim: %66

Türkiye’deki Harran olmayan bir Harran’da geçen bu oyun klasik aksiyon-macera oyunu. Hikayesi ortalama fakat oynanışı oldukça dikkat çekici. Hele ki yapımın sahip olduğu parkur mekaniklerini başka bir oyunda bulmanızın neredeyse imkanı yok.

5. Metro Exodus

  Normal fiyatı: 249,00 Türk Lirası     İndirimli fiyatı: 112,05 Türk Lirası    İndirim: %55

Geçtiğimiz sene çıkan, Metro serisinin son oyunu bu yaz indirimlerinde yüzde 55 gibi bir indirim aldı. Listemizdeki en pahalı ve yüz liranın üstünde tek oyun olmasına rağmen serinin sevenlerinin göz atmak isteyebileceğini düşündük.

6. Dishonored 2

  Normal fiyatı: 114,99 Türk Lirası     İndirimli fiyatı: 34,49 Türk lirası       İndirim: %70

Arkane Studios’un başarılı aksiyon-gizlilik oyunu olan Dishonored’ın devam oyunu, listemizdeki son yapım. İlk oyunun üstüne daha oturaklı mekanikler katan bu yapım, hazır Deathloop’u beklerken oynanabilecek güzel bir yapım. Arkane’in elinden kötü bir şey çıktığı pek görülmez.

Bu listemizin sonuna geldik. Yaptığımız ilk ve son AAA oyunlar listesi bu olmuştur muhtemelen. Eğer listemize almadığımız fakat kesinlikle oynanması gerektiğini düşündüğünüz yapımlar varsa onları yorum olarak belirtebilirsiniz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.