League of Legends

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi 1. Hafta 1. Gün: GAL-FB

2017 Kış Mevsimi’nin ilk günündeki son karşılaşma Team Galakticos ile 1907 Fenerbahçe Espor arasında oynandı. Oynanan ilk iki seride sürpriz bir şekilde eşitlik bozulmazken, günün son maçında da takımlar birer galibiyet alarak beraberlik serisini bozamadı. 

Team Galakticos, Team ORORA’nın yerini satın alarak ligde mücadele etme hakkı kazanırken, 1907 Fenerbahçe Espor ise SuperMassive TNG’nin haklarını almıştı. İki takım  da sezon arasında iddialı ekipler kurmuştu. Thaldrin-Frozen ile ses getiren 1907 Fenerbahçe’ye karşın Team Galakticos ise k0u ile EU CS sahnesinin tanınan isimlerinden SozPurefect’i transfer etmişti. Heyecanlı geçen karşılaşmaların özeti şu şekilde:

Team Galakticos 0-1 1907 Fenerbahçe Espor

Günün son serisinin ilk karşılaşmasında etkileyici bir Fenerbahçe oyunu izledik. Seçim yasaklama ekranında iyi bir takım savaşı kompozisyonu kuran Fenerbahçe, özellikle bireysel performansların öne çıktığı maçta sinerji bakımından da rakibinden önde olduğunu gösterdi. Team Galakticos ise Katarina ve Zac seçimleri ile aradan çıkarmaya odaklansa da, ilk seçimden Katarina’nın alınması akılları karıştırdı. 8. dakikada orta koridora yapılan baskını çok iyi karşılayan Frozen, takımına iki skor çıkararak hem ölmedi, hem de altın farkının açılmasında katkıda bulundu. Alt koridorda proaktif oyun yapmayı tercih eden GAL ise maç boyunca aldığı iki skoru buradan çıkardı.

Hızlı bir oyun oynayan ve 20 dakika olmadan 5 kule almayı başaran Fenerbahçe, Baron çıktıktan sonra rakibini yemledi. Galakticos’un ormanına hakim olan takım, savaşları da rahat bir şekilde kazandı. GAL’da SozPurefect’in Katarina’ya aldığı Malmortius’un Ağzı eşyası hiçbir anlam ifade etmezken, yeni destek oyuncusu Revanche ise nişancı günlerinden kalma önde yakalanma alışkanlığı bu maçta da gösterdi. 24. dakikada Baron güçlendirmesini alan 1907 Fenerbahçe Espor, üç inhibitörü de açarak karşılaşmayı kazandı.

1907 Fenerbahçe Espor 1-1 Team Galakticos

Günün son karşılaşması, aynı zamanda günün en uzun maçı da oldu. İlk maça göre çok daha aktif ve beraber oynayan Team Galakticos, k0u’nun agresif Lee oyunları ile oyunun başında avantajı eline aldı. Bir bütün olarak hareket eden GAL, yeni ve tecrübesiz takım olmalarının bedelini verdiği kararlar ile ödedi. Birçok kez avantajı eline almasına rağmen pozisyonlardan çıkamayan ve FB’ye skor veren ekip, elde ettiği avantajı da ayrık ittirme ile kaybetti.

İki inhibitörü kaybetmesine rağmen Nexus’unu savunan ve direnen GAL, ayrık ittirmeye odaklanan FB’yi pozisyon dışı yakalamayı başardı. Üç kez FB oyuncularını öldüren GAL, Kadim Ejder öncesi skor alarak kendisine geri dönüş şansı yarattı. Kalista’nın beslenmesi ve üç Alev Ejderi alması takıma büyük katkı sağlarken, Kadim Ejder aldıktan sonra Baron’u da alan ekip orta koridordan ilerledi. Reach ve Frozen’ı öldürdükten sonra inhibitör açan takım, harika bir geri dönüş gerçekleştirerek FB’nin Nexus’unu yıktı ve seride 1-1 eşitliği sağladı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.