League of Legends League of Legends Haberleri

100 Thieves, FlyQuest’i yenerek Yarı Final’e yükseldi

NA LCS 2018 Yaz Mevsimi Çeyrek Final eşleşmesinde FlyQuest ile karşılaşan 100 Thieves, rakibini 3-0 ile geçerek adını Yarı Final’e yazdırdı ve Team Liquid’in rakibi oldu. 

Beklentilerin çok üzerinde bir mevsim geçiren FlyQuest, Santorin, Keane ve JayJ’in as takıma dahil olmasının ardından yükselişe geçmişti. Mevsimi üçüncü olarak bitiren 100 Thieves ise geçtiğimiz mevsim final oynamasının ardından nispeten istikrarsız bir mevsim geçirerek FLY ile eşleşti. İki takımın mücadelesinin çok daha yakın geçmesi bekleniyordu fakat 100T, baktığımızda biraz da zorlanarak FLY’ı 3-0 skoruyla eledi.

Serinin ilk maçında bariz bir şekilde FLY’ın üstünlüğünü gördük. Santorin’in erken oyundaki hamleleri takıma büyük bir avantaj sağlarken 100T’nin takım savaşı kompozisyonu oyunun sonraki safhalarında devreye girdi. Baron önündeki savaşı kazanan ekip, karşılaşmayı da kapamasını bildi. İkinci oyunda ise tam tersi bir şekilde 100T’nin üstünlüğü bulunuyordu. Ryu’nun kusursuz Ryze performansı yine takım savaşına önem veren kompozisyonda öne çıkarken üst koridorda Ssumday’in rakibini outplay etmesi birçok kez takımı dezavantajlı konumdan kurtardı. 33 dakikada tamamlanan maçın adamı da Ryu’ydu. Son maç ise oyun sonuna gitti. Tam 42 dakika süren karşılaşmanın büyük bir bölümü FLY’ın üstünlüğü ile giderken WildTurtle artık karakterleşmiş hatalarından birisini yaptı ve orta koridor birinci kulesi altında Ezreal ile öne çıkarak maçı, hatta seriyi fırlattı. Bu hatayı çok iyi değerlendiren 100T, orta koridor inhibitörüyle bir Nexus kulesi alarak kazanmaya çok yaklaştı. Baron önündeki takım savaşını da kazanan ekip, seriyi tamamladı.

Bu sonuçla 100 Thieves Yarı Final’e yükselerek Team Liquid’in rakibi oldu. Geçtiğimiz mevsimin final eşleşmesinin rövanşı olan karşılaşmayı kazanan, C9-TSM serisinin galibiyle Yaz Mevsimi Şampiyonu olmak için mücadele edecek.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir