League of Legends

100 Thieves, sezon öncesi dönemde Avrupa’da antrenman yapacak

100 Thieves

Menajer PapaSmithy’nin açıklamasına göre LCS ekibi 100 Thieves, sezon öncesi dönemde Origen’in Danimarka’daki espor tesisinde antrenman yapacak.

2018’e kadar League of Legends özelinde Kore’nin baskınlığını hissettik. Gerek tekli derecelide gerekse uluslararası turnuvalardaki yüksek seviye oyunlarla gündeme gelen bölge eski popülerliğini yitirmiş durumda. Takımlar ve oyuncular antrenman yapmak için artık Kore’den ziyade Çin’i tercih ediyor. LCS temsilcisi 100 Thieves ise daha farklı bir plan izleyecek. Takım menajeri PapaSmithy’nin açıklamalarına göre ekip Origen’in Danimarka’daki espor tesisinde antrenman yapacak.

Geçtiğimiz sezon kağıt üstünde şampiyonluk adayı bir kadro kuran 100 Thieves beklenenin çok altında kaldı ve play-off dahi göremedi. Sezonun sona ermesiyle önemli değişiklikler yapan ekip Riot Games sunucusu PapaSmithy’yi menajer olarak işe aldı. Bunun üstüne yepyeni bir kadro kuran ekip, Ssumday, Meteos, ry0ma, Cody Sun ve Stunt beşlisini kurdu.

Dün yapılan açıklamaya göre bu beşli, sezon öncesi dönemde antrenman yapmak için Avrupa’ya seyahat edecek. Origen’in Danimarka’da yer alan espor tesisinde çalışacak olan 100 Thieves diğer takımların aksine farklı bir rota izlemeye karar verdi. Daha önce LCS ekiplerinden TSM’in Şangay’da antrenman yapacağı duyurulmuştu. Diğer takımların da böyle bir planlamada rotasını Çin’e çevirmesi beklendi ancak 100T buna uymadı. Takımın Avrupa’daki önemli takımlarla antrenman yapma gibi bir şansı bulunacak.

100 Thieves’in 2020 kadrosu geçtiğimiz yıl kıyasla çok daha mütevazi gözüküyor. Bakalım ekip nasıl bir performans sergileyecek?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.