League of Legends League of Legends Haberleri

1907 Fenerbahçe Espor, bugünkü maçlara Waena ile çıkacak

Şampiyonluk Ligi ekiplerinden 1907 Fenerbahçe Espor, ligdeki dördüncü hafta karşılaşmalarına Frozen yerine Waena ile başlayacağını açıkladı. 

2017 Kış Mevsimi’nde lige dahil olan ekip, geniş bir kadro kurarak genç yetenekleri takıma katmıştı. Başlangıçta farklı oyuncuları deneyerek ideal beşliyi oluşturmaya çalışan ekip, orta koridorundaki Frozen’dan hiç vazgeçmemişti. Geçtiğimiz Yaz Mevsimi’nin MVP’si seçilen oyuncu, takımın TBF Şampiyonluğu’nda da büyük bir rol oynamıştı. Şimdi ise takım bir kadro değişikliğine giderek genç oyuncu Waena’ya şans verme kararı aldı.

Baktığımızda yeni metada takımların kadro değişikliklerini sık sık gerçekleştirdiğini görüyoruz. Örneğin Avrupa’nın en iyi ekiplerinden Fnatic’te Rekkles’ın yerine Bwipo oynuyor. Bunun altındaki en büyük neden şampiyon tercihleri olarak öne çıkıyor. FB’nin kararı ise uzun bir süredir yedek olan genç yeteneğe bir şans verme üzerinde odaklanıyor.

FB’nin şu anda beş galibiyet ve dört mağlubiyet ile dördüncü sırada yer aldığını belirtelim. Frozen gibi taşıyıcı karakterli bir oyuncu yerine Vadi’ye inecek genç yeteneğin farklı bir tarzda oynayarak takıma esneklik katabileceğini unutmamak gerekiyor. Belirttiğimiz üzere meta farklı tarzdaki oyuncuların öne çıkabilmesine olanak sağlıyor.

Takıma geçen sene katılan ve 1.5 yıldır forma şansı bulamayan Waena’nın ilk resmi maçında neler yapacağı merakla bekleniyor. Ekibe yine mevsim başında dahil olan bir başka genç oyuncu Only35’in ise forma şansı bulması hayranları tarafından bekleniyor. FB’nin kadrodaki oyuncuların performansından memnun olmamasından ziyade gençlere şans vermeyi istediğinden bu tür kararlara gelecekte daha sık rastlayabiliriz.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

2 Comments

  • SentinX 16 Temmuz 2018

    Pades hariç herkes Zergsting’in durumunu görüyor. Sinirlerimi zıplatan bu rezil oyunu oynayan Zergsting bir de utanmadan “kaynakları isteyen arkadaş” diye Frozen’a çakıyor aklı sıra

  • Engin 14 Temmuz 2018

    Takımın ligteki tüm maçları izledim, takımda oyunu etkileyen bariz hataları Zergsting yapıyor ve maç bu yüzden kopup gidiyor. Frozen güçsüz gözükebilir fakat takıma bu sezon genelinde katkısı hiç yoktansa olumsuz değildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir