League of Legends League of Legends Haberleri Worlds 2017

1907 Fenerbahçe Worlds 2017’de gruplara kalmayı başardı

Ön Eleme ikinci turunda Brezilya ekibi Team oNe ile karşılaşan 1907 Fenerbahçe Espor, rakibini 3-1 ile geçerek Worlds 2017’de gruplara kalmayı başardı. 

TBF 2017’yi şampiyon olarak tamamlayan 1907 Fenerbahçe için Worlds 2017 turnuvası da oldukça iyi bir şekilde devam ediyor. Ön Eleme aşamasında D grubunda Hong Kong Attitude ve Rampage ile eşleşen takım, grubunu birinci bitirerek bir sonraki turda Team oNe ile eşleşmişti. Ormancısı Move’un vize problemi yüzünden Vici Gaming’den Crash ile Vadi’ye inen temsilcimiz şu ana kadar güzel bir performans sergiledi.

Team oNe karşısında ise seriye fırtına gibi başladık. İlk karşılaşmada büyük bir kartopu olan FB, normalde koridor aşamasını iyi oynamadığı düşünülse de Kalista ve Taliyah gibi TŞL’de kendilerine karşı sürekli yasaklanan şampiyonları alınca maç fazlasıyla rahatladı. Padden’ın yıldız performansı ve Frozen’ın sürekli harita baskısı yaratması bize hızlı bir galibiyet getirdi. Serinin ikinci maçında ise Team oNe’ın iyi oyunu vardı. Üst koridorda Maokai, ormanda Rek’Sai ve orta koridorda Galio ile dengemizi bozan ekip maçı kazanmayı başararak durumu eşitledi. Üçüncü maç da bizim için hiç iyi başlamasa da yine oyun sonu kompozisyonumuz ve performansımız sahnedeydi. Yaklaşık 30 dakika geride oynadıktan sonra kontrolü eline alan takımımız galibiyete ulaştı ve seriyi 2-1’e getirdi. Son maç ise ilk maçtan da büyük bir kartopuydu. Orta koridorda Frozen Aurelion Sol ile maçı adeta ele geçirdi ve FB daha 17. dakikada orta koridor inhibitörünü açtı. Bu noktadan sonra sakin ve kendinden emin bir şekilde oynayan takım, galibiyete de uzanarak seriyi 3-1 tamamladı.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

1 Comment

  • Cem 30 Eylül 2017

    Acaba Move’un vize sorunu çözülürse gruplarda oynayacak mı, yoksa bu turnuvayı Crash ile mi tamamlayacağız?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir