League of Legends

Worlds 2018’e katılmaya hak kazanan takımlar belli olmaya başladı

League of Legends sahnesinde Worlds 2018 yaklaşırken yavaş yavaş da ligler bitmeye başladı. Bunun sonucunda da şampiyonaya katılacak takımlar kesinleşmeye devam ediyor.

Bu sene 1 Ekim’de Güney Kore’de gerçekleşecek ve LoL’ün en büyük etkinliği olan Worlds’te yer almak için takımlar kıyasıya mücadele ediyor.

Geçen sene olduğu gibi bu sene de NA LCS, EU LCS, LPL ve LMS bölgelerinden ikişer takım direkt olarak Worlds’e gidecek. Bunun yanı sıra LCK’den bilindiği üzere üç takım direkt grup aşamalarında yer almaya hak kazanacak. NA, EU, LPL ve LMS’ten üçüncü olan takımlar ise Uluslararası Wildcard takımlarının da yer alacağı Play-In aşamasında yarışacaklar. Buradan çıkan dört takım ise Dünya Şampiyonası gruplarına katılmaya hak kazanan son takımlar olacak.

Bu seneki MSI’da en iyi performansı gösteren Wildcard bölgesi olan Vietnam Bölgesi’nden diğer bölgelerin aksine iki takım yer alacak. VCS’te birinciliği kazanan takım gruplara kalırken ikinci takım ise Play-In aşamasında eleme oynayacak.

 • NA LCS ( Kuzey Amerika Bölgesi )

Şu an için Worlds’e gidecek hiçbir takım belli değil.

İki takım 9 Eylül’deki Yaz Mevsimi Finallerinden sonra kesin olarak belli olacak. Üçüncü olarak gidecek takım ise daha sonra oynanacak olan bölgesel finallerden sonra belli olacak.

 • EU LCS ( Avrupa Bölgesi )

Şu an için Worlds’e gidecek hiçbir takım belli değil.

İki takım 9 Eylül’deki Yaz Mevsimi Finallerinden sonra kesin olarak belli olacak. Üçüncü olarak gidecek takım ise daha sonra oynanacak olan bölgesel finallerden sonra belli olacak.

 • LCK ( Güney Kore Bölgesi )

Kt Rolster: Kingzone Dragon-X oynanan maçta Afreeca Freecs’e kaybettiği için birinci veya ikinci olacak Worlds’e gitmeyi garantilediler.

Diğer iki takım ise 8 Eylül’de oynanacak Mevsim Finalleri’nden ve daha sonra oynanacak olan Bölgesel Finaller sonucunda belli olacak.

 • LMS ( Hong Kong, Makao, Tayvan Bölgesi )

Flash Wolves: LMS Yaz Mevsimi’ni kazandıkları puanlar sonucunda birinci bitirdikleri için Worlds’e birinci veya ikinci olarak gitmeyi garantiledi.

Diğer iki takım ise 15 Eylül’de oynanacak Mevsim Finalleri’nden ve daha sonra oynanacak olan Bölgesel Finaller sonucunda belli olacak.

 • LPL ( Çin Bölgesi )

Henüz hiçbir takım belli olmadı.

Worlds’e katılacak üç takım da Mevsim Finalleri ve Bölgesel Finallerden sonra belli olacak.

 • VCS ( Vietnam Bölgesi )

Henüz hiçbir takım belli olmadı.

Yaz Mevsimi Finalleri’nin kazananı Worlds gruplarına direkt katılıma hak kazanacak. İkinci en iyi takım ise Play-In aşamasında gruplara kalmak için yarışacak.

 • CBLOL ( Brezilya Bölgesi )

Henüz hiçbir takım belli olmadı. Kış Mevsimi’nin kazananı Worlds gruplarına kalmak için Play-In aşamasında yarışacak.

 • LCL ( Rusya Bölgesi )

Heniz hiçbir takım belli olmadı.

Yaz Mevsimi’nin kazananı Worlds gruplarına kalmak için Play – In aşamasında yarışacak.

 • LJL ( Japonya Bölgesi )

Henüz hiçbir takım belli olmadı. 15 Eylül’de oynanacak olan Yaz Mevsimi Finalleri’nin kazananı Worlds gruplarına kalmak için Play-In aşamasında yarışacak.

 • LLN ( Latin Amerika Kuzey Bölgesi )

Henüz hiçbir takım belli olmadı. Play-off sonucunda kazanan takım Worlds gruplarına kalmak için Play-In aşamasında yarışacak.

 • CLS ( Latin Amerika Güney Bölgesi )

Henüz hiçbir takım belli olmadı. Play-off sonucunda kazanan takım Worlds gruplarına kalmak için Play-In aşamasında yarışacak.

 • OPL ( Okyanusya Bölgesi )

Henüz hiçbir takım belli olmadı. 2 Eylül’de oynanacak play-off sonucunda kazanan takım Worlds gruplarına kalmak için Play-In aşamasında yarışacak.

 • SEA ( Filipinler Bölgesi )

Henüz hiçbir takım belli değil. 19 Ağustos’ta oynanacak Yaz Finalleri’nde kazanan takım Worlds gruplarına kalmak içib Play-In aşamasında yarışacak.

 • TCL ( Türkiye Bölgesi )

Ligimizde henüz hiçbir takım belli olmadı. TBF’nin kazananı ülkemizi Worlds gruplarında temsil etmek için Play-In aşamasında diğer Wildcard takımlarıyla yarışacak. Kazanan takımımıza şimdiden başarılar diliyoruz.

1 Yorum

1 Yorum

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.