League of Legends League of Legends Haberleri

5 Ronin, koçları ili ve akademi koçları Xhua ile yollarını ayırdı

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi’ndeki ilk mevsiminde istediğini bulamayan 5 Ronin, as takım koçları Jack “ili” Langford ve akademi koçları Tevfik “Xhua” Sonkaya ile yollarını ayırdı.

Playoff aşamasının sonlarına yaklaşırken aynı hızla transfer dönemine doğru da ilerliyoruz. Takımlar, 2020 Yaz Mevsimi’ndeki iddialarını arttırmak için bazı isimler ile anlaşıp bazı isimler ile yollarını ayıracak.

Bu isimler ilk olarak 5 Ronin tarafından duyuruldu. Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi’ni dokuzuncu olarak son sırada, Akademi Ligi’ni ise beşinci sırada tamamlayan takım, bu mevsim istediğini bulamadı.

Bu sene, Bursaspor’un haklarını satın alarak lige dahil olan 5 Ronin, as koçları ili ve akademi koçları Xhua’nın takımdan ayrıldıklarını duyurdu. Kontratları biten koçlar önümüzdeki mevsim 5 Ronin bünyesinde mücadele etmeyecek.

Mevsimin başında Mayhem, Chosen, Umut, Boncuk ve Invoker’dan oluşan bir kadro kuran takım, kağıt üstünde rakiplerine kıyasla daha zayıf gözüküyordu. Bu zayıf görüntü Sihirdar Vadisi’ne de yansımıştı ki daha mevsim devam ederken üç transfer gerçekleştirdiler. Üst koridora Matilda geldi ve Mayhem, eski takımı olan Beşiktaş’a transfer oldu. Nişancı rolüne tecrübeli oyuncu Ruvelius getirildi. Ruvelius’un yanında oynaması için de Korpse ile anlaşıldı. Yapılan değişiklikler her ne kadar takımın oynayışında yukarı doğru bir ivme yaratsa da fazlası için yeterli olmadı. 5 Ronin 3 galibiyet, 13 mağlubiyet ile Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi’ni sonuncu bitirdi.

Takımda aktif olarak oynayan oyuncular ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Bakalım 2020 Yaz Mevsimi için kadrolarına yeni isimler mi katacaklar yoksa oyuncularına bir şans daha mı verecekler.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir