League of Legends

5 Ronin Korpse, Chosen ve Matilda’yla yollarını ayırdı

Ligi son sırada bitiren ekip 5 Ronin, 3 oyuncusu ile sözleşmelerini karşılıklı fesih ettiklerini duyurdu.

Ligin yeni yüzlerinden, Bursaspor Esports’un ligden ayrılmasıyla lige katılan 5 Ronin, ilk mevsimini son sırada tamamlamıştı. Ekip lige “Mayhem, Chosen, Umut, Boncuk, Invoker” beşlisiyle başlamıştı. Sonradan ise ligin 2. haftasından sonra nişancı Ruvelius ile anlaşmıştı. Takım 5. haftadan itibaren ise Mayhem ve Invoker yerine Matilda ve Korpse’u renklerine bağlamış ve ligin ondan sonraki haftalarına bu kadroya çıkmıştı.

Ligi 3 galibiyet 13 mağlubiyetle 9. yani sonuncu olarak bitiren ekip 2020 Kış Mevsimi’nde istedikleri başarıyı elde edememişti. Transfer haberlerinin üst üste açıklandığı döneme girmemizle birlikte 5 Ronin yönetimi koç “ili” ve “Xhua” ile yollarını ayırdıklarını duyurmuştu. Bugün atılan tweet’le de ekip 2020 Yaz Mevsimi’nde “Korpse”, “Matilda” ve “Chosen” ile devam etmeyeceklerini espor camiasına duyurdu.

Lig boyunca hep 5 Türk ile oynayan 5 Ronin, 3 oyuncularıyla yollarını ayırdıklarını duyurmasıyla birlikte Yaz Mevsimi için sürprizler bekleyebiliriz. Uzun bir süredir sahnede yer alan ve ligin tecrübeli destek oyuncuları arasında sayabileceğimiz Korpse, 2 senedir Akademi Ligi takımlarında kendini gösteren genç üst koridor Matilda ve ligin en genç ve çaylak diyebileceğimiz ormancılarından Chosen’ın yeni adreslerinin neresi olacağı şu anlık bilinmiyor.

5 Ronin yönetiminin gayesi aynı Bursaspor Esports’da olduğu gibi genç ve yetenekli isimlere yer vermek gibi duruyor. Ekip önümüzdeki sezonda da böyle ismi çok duyulmamış genç ve çaylak yetenekler üzerine mi takımını kuracak yoksa daha tecrübeli oyunculara mı kadrosunda yer verecek, şu anlık bilmiyoruz.

Hobileri müzik dinlemek ve espor olan sıradan birisi \m/.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir