League of Legends League of Legends Haberleri

5Mid Özel: KMF Öncesi Takım İstatistikleri

Yarın oynanacak KMF öncesi 1907 Fenerbahçe ve Bahçeşehir SuperMassive’nin normal sezonda yakaladığı bazı istatistikleri sizler için derledik.

2019 Kış Mevsimi aslında ülkemiz için önemli başlangıçların olduğu bir temel oldu. Hem partnerlik sistemi hem de Espor Sahnesi ile sektör büyüdüğünün sinyallerini verdi. Normal sezonda birçok çekişmeli mücadele izledik. Ligi lider bitiren 1907 Fenerbahçe ve ikinci Bahçeşehir SuperMassive, beklendiği üzere KMF için hazırlanmaya başladı. Seri yarın saat 13:00’da başlayacak. Hem FB’nin hem de SUP’un mevsim boyunca yakaladığı istatistikleri haberimizde bulabilirsiniz.

1907 Fenerbahçe

Sezon başında kurduğu kadroyla eleştirilerin odağı olan 1907 Fenerbahçe, gerek oyuncuların uyumu gerek ise başarılı yönetim anlayışı ile büyük iş başardı. Bolulu ve Hades’in performansları onlar için sezonun genelinde büyük etken oldu. Takım normal sezonda çıktığı 18 maçtan 16 galibiyet çıkardı. 1907 FB’nin mevsim genelinde rakiplerine kıyasla daha iyi olduğu birçok etken var. Bunlardan bir tanesi ilk kan istatistiği. Kirei’nin harika oyun bilgisi, takımın bu mevsim çıktığı maçlardan %72 oranında ilk kanı almasını sağladı.

1907 Fenerbahçe’nin ortalama oyun süresi 30:02. Takım aynı zamanda oyun başı 16.3 skor alıyor. FB’nin en iyi istatistiği ise oynadığı maçların %94’ünde ilk kuleyi almış olması. Burada tebrik Kirei- Ruin ikilisine gidiyor. Bu ikili sezonun büyük bir çoğunluğunda takım için kazanma şartı oldu.

Bahçeşehir SuperMassive

SUP ise mevsim başında kağıt üstünde harika bir kadro kurdu. Çoğu taraftar takımın ligi kolayca kazanacağını konuşuyordu. Takım harika bir sezon geçirse de finale kadar ligin üst düzey takımlarına karşı düşünüldüğü gibi kolay oyunlar oynamadı. SUP, normal sezonda KMF rakibi gibi 16 galibiyet 2 mağlubiyet aldı. Takımın üç oyuncusu bu mevsim KDA sıralamasında ilk 4’te kendine yer buldu. Frozen 13.5 ile birinci, Zeitnot 9.2 ile üçüncü ve Wolf 8.5 ile dördüncü sırada yer aldı.

Bahçeşehir SuperMassive’nin normal sezonda ortalama oyun süresi 31:55. FB’den bir tık fazla. İlk kule konusunda ise ekip biraz geride. SuperMassive oynadığı maçların %61’inde ilk kuleyi almayı başardı. SUP’un kilit oyuncusu Zeitnot. Deneyimli nişancı bu mevsim 4 kez Ezreal seçiminde bulundu ve bu maçların 3’ünü kazanmayı başardı.

İki takımın da çok farklı özellikleri bulunuyor. 1907 Fenerbahçe haritanın üst tarafında daha etkili bir oyun oynarken SUP daha çok alt tarafı tercih ediyor. Ligdeki iki karşılaşmayı da 1907 Fenerbahçe kazanmayı başarmıştı. Makro konusunda ligin çok üstünde oyunlar izlemiştik. KMF 5 maç üzerinden oynanacağı için oyuncuların farklı bir mental yapıyla Espor Sahnesi’ne gelmeleri gerekiyor. Kazanan taraf kim olursa olsun bizi uluslararası arenada başarıyla temsil edeceğine dair şüphemiz yok. İki takıma da başarılar diliyoruz. Bakalım bu KMF eşleşmesinde gülen taraf kim olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir