League of Legends League of Legends Haberleri

5Mid Özel: VFŞL 2020 Kış Mevsimi 1907 Fenerbahçe Espor Analizi

VFŞL 2020 Kış Mevsimi öncesi temsilcilerimizi son kez gözden geçirdiğimiz serimizin ilk konuğu 1907 Fenerbahçe Espor! Unutmayın, yazıda geçenler bizlerin fikirleri ve yeni fikirlere her zaman açığız!

1907 Fenerbahçe Espor, yakaladığı büyük başarıların ardından geçtiğimiz mevsim ufak bir düşüş yaşadı. Altyapıya önem veren ekipler arasında yer alan Fenerbahçe, Blue gibi önemli bir yeteneği bizlere tanıttı. FB yönetimi genç oyuncuların yanısıra önce Frozen, ardından Kirei ve Ruin’le yabancı oyuncu alanında da üst sıralarda olduğunu herkese gösterdi. Gelin, alt başlıklar halinde 1907 Fenerbahçe Espor’un kadro yapılanmasını ve muhtemel 2020 Kış Mevsimi senaryosunu gözden geçirelim!

1907 Fenerbahçe Espor VFŞL 2020 Kış Mevsimi Kadrosu

 • Shin “HiRit” Tae-Min
 • Berk “Mojito” Kocaman
 • Ersin “Blue” Gören
 • Fatih “Luger” Güven
 • Daniel “Wendelbo” Ernst Wendelbo

Genç Oyuncu Güveni

Japone ile başlayan genç oyuncu sevdası, özellikle geçtiğimiz yıl en tepe noktaya çıktı ve takım bu stratejinin meyvelerini yedi. VFŞL kadrosunda Hades ve Bolulu’ya güvenen 1907 Fenerbahçe Espor, taraftarların düşüncelerinin aksini kanıtladı ve lige fırtına gibi başladı. Bu sırada Akademi Ligi’nde Only35, Robin ve Blue gibi genç isimler şampiyonluk yaşadı.

Geçtiğimiz yılın başında akademi takımı için transfer edilen Blue, Yaz Mevsimi’nde as kadroyla Vadi’ye indi ve bireysel olarak iyi performanslar sergiledi. Zamanla tecrübelenen isim, gelecek sezon takımının ana taşıyıcılarından biri olacak gibi gözüküyor. Gelecek vadeden bir diğer oyuncu Luger de yavaş yavaş VFŞL’ye alışıyor.

Yerinde Yabancı Oyuncu Transferleri

1907 Fenerbahçe Espor’un yabancı oyuncu transferleri gerçekten sekmiyor. Önce Frozen, ardından Ruin ve Kirei. Ekibin Ruin ve Kirei’den aldığı performans, VFŞL tarihinin en verimlisiydi denebilir. Ardından gelen Untara ve Wiz, bireysel olarak fena oynamasa da takıma büyük katkı sağlayamadı. Yeni transfer HiRit’e bir hayli yabancıyız. Koreli oyuncu LDLC döneminde iyi performanslar sergiledi ancak Ruin etkisi yaratır mı ya da daha iyisi olabilir mi? Bunu lig başlayınca göreceğiz.

Takım Uyumu, Galibiyet Koşulu

Elwind’le yaşadığı olayların ardından kendini inanılmaz geliştiren Mojito, Blue ve HiRit ile yakalayacağı sinerjiye bağlı olarak birçok maçı “yok edebilir”. Bireysel olarak güçlü olduğunu düşündüğümüz HiRit ve koridorunu ağır kazanabilen Blue, gelecek sezon 1907 Fenerbahçe Espor için başlıca galibiyet şartları olacak gibi. Bu oyuncuların yanında alt koridordan da önemli katkılar beklenecektir. Özellikle Wendelbo’nun oyun içi kararları, Mojito ile birlikte yapacakları harita hareketleri FB’nin şampiyonluğa giden yoldaki en büyük silahı olabilir.

3 Comments

 • Burak 31 Ocak 2020

  Analize gerek yok sonunculuğun en büyük adayıyız. Kirei – ruin yollandı “rekor para kazandık” havası attılar wiz yollandı ardından zaten çöküş başladı en son Bolulu gibi takım oyuncusu gitti blue gibi birine mid emanet edeceğiz. Blue zaten denendi ve başarısızdı. Her maç “mid open” yazarız artık. Güzelim takımı ne hale getirdiler yazık…

 • Muhammed Arslan 31 Ocak 2020

  Merhabalar öncelikle bu siteyi çok geç farkedip sonradan hiç bir şekilde ayrılmadan sürekli takip ettiğim ve her alanda gerçekten çok güzel takım analizleri gerek yorumlar yerinde olmuş.

  Diğer e-spor takımlarına gelirsek onların suanki takım kadroları nasıl ? Özellikle SüperMassiwe takımi ile daha çok ilgi duyuyorum bunların da analizleri paylaşırsanız sevinirim iyi çalışmalar dilerim.👏👏

  • Onur Demirkol 31 Ocak 2020

   Güzel yorumların için teşekkür ederiz Muhammed :) Alfabetik sırayla gün içinde hepsini paylaşmış olacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir