League of Legends League of Legends Haberleri

5Mid Özel: VFŞL 2020 Kış Mevsimi 5 Ronin Analizi

VFŞL 2020 Kış Mevsimi öncesi temsilcilerimizi son kez gözden geçirdiğimiz serimizin ikinci konuğu 5 Ronin! Unutmayın, yazıda geçenler bizlerin fikirleri ve yeni fikirlere her zaman açığız!

Sefa Kuru ve yönetimin Bursaspor Esports’la karşılıklı anlaşarak yolları ayırmasının ardından ortaya çıkan 5 Ronin markası bu mevsim VFŞL’de ilk kez Vadi’ye inecek. Menajer Vez’i bırakmayan yönetim, Bursaspor’da beraber çalıştığı isimlerin birkaçını kadroda tuttu. Bu isimlerin en başında koç Brolia geliyor. Exorant’ın yaşadığı ailevi sıkıntılar nedeniyle ülkeye dönmesinin ardından Brolia sahneye kariyerinde ilk kez koç olarak çıkacak. Gelin, alt başlıklar halinde 5 Ronin’in kadro yapılanmasını ve muhtemel 2020 Kış Mevsimi senaryosunu gözden geçirelim!

5 Ronin VFŞL 2020 Kış Mevsimi Kadrosu

  • Süleyman “Mayhem” Serkan Tekeş
  • Yunus “Chosen” Baş
  • Umut “Umut” Atlı
  • Umut “Drogo” Çolakerol
  • Hüseyin “Invoker” Sökmen

Kemik Kadro Bozulmadı

Sosyal medyayı az biraz takip ediyorsanız, geçtiğimiz yıl Bursaspor Esports evindeki pozitif ortam bir şekilde karşınıza çıkmıştır. Ekip, bireysel veya taktiksel olarak rakiplerinin gerisinde kalsa da ev ortamı konusunda en tepelerde yer alıyordu. Bu enerjiyi dağıtmak istemeyen yönetim, öncelikle menajer Vez ve Brolia’nın yanısıra Invoker ve Umut’u çatısı altında tuttu. Yeni gelen isimlerin ortama yabancılık çekeceğini sanmıyoruz bu yüzden 5 Ronin mental olarak rakiplerinden bir adım önde gibi gözüküyor.

Genç Ve İstekli Oyuncular

Kadronun tamamı kariyerlerinin başında sayılabilecek isimlerden kurulu. Üst koridor Mayhem geçtiğimiz mevsim Beşiktaş ile kendisinden beklemediğimiz performanslar sergiledi ve herkesi etkiledi. Ormancı Chosen, Royal Youth’un yedek oyuncusu olarak Closer’ın arkasında yer aldı ve takımla birlikte Worlds’e gitti. Orta koridor Umut bir süredir sahnede, gelecek vadediyor ancak herkes ondan bir çıkış yapmasını bekliyor. Alt koridor ikilisi Drogo ve Invoker ise yetenekli ancak tecrübesiz isimler. Kağıt üstünde, düşünülen kadro yapılanması tamamlanmış gibi duruyor. Birbirini tetikleyebilecek bu beş isimden sürpriz performanslar görebiliriz.

Galibiyet Koşulu

Bizce 5 Ronin öyle bir beşli kurmuş ki, her koridor sürpriz performanslar sergileyerek maç taşıma potansiyeline sahip. Umut, geçtiğimiz mevsime kıyasla biraz daha risk alarak oynarsa takımın en önemli silahı gibi duruyor. Tabii Mayhem’in Rumble’ını da hafife almamak gerek. 5 Ronin’in nasıl bir performans sergileyeceğini merakla bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir