League of Legends League of Legends Haberleri

5Mid Özel: VFŞL 2020 Kış Mevsimi Beşiktaş Esports Analizi

VFŞL 2020 Kış Mevsimi öncesi temsilcilerimizi son kez gözden geçirdiğimiz serimizin bir sonraki konuğu Beşiktaş Esports! Unutmayın, yazıda geçenler bizlerin fikirleri ve yeni fikirlere her zaman açığız!

Geçtiğimiz sezon oluşturulan kadrodan sadece bir oyuncuyla devam etme kararı alan Beşiktaş Esports, gelecek sezon için genç bir beşliye yöneldi. Mayhem, Umut, HolyPhoenix ve Anthrax ile sözleşme yenilemeyen ekip, kadroda ciddi bir yenilenmeye gitti. Bizce bu kadronun en sevindirici takviyesi Rare oldu. Taner W0n bir yıl aradan sonra VFŞL ve Beşiktaş Esports’a döndü. Gelin, alt başlıklar halinde Beşiktaş Esports’un kadro dinamikleri ve muhtemel 2020 Kış Mevsimi senaryosunu gözden geçirelim!

VFŞL 2020 Kış Mevsimi Beşiktaş Esports Kadrosu

  • Taner “Rare” Levendoğlu
  • Tunahan “Kireas” Kevioğlu
  • Onurcan “stillnumb” Başkurt
  • Şaban “Husky Rider” Köseoğlu
  • Cenk “EliWood” Parlak

Kaptan Kireas

Yazının başında Beşiktaş Esports’un 2020 Kış Mevsimi için genç isimlerden kurulu bir beşliye yöneldiğini belirttik. Kireas’ın “kaptan” olarak betimlenmesi, bu cümlenin sıfır şaka içerdiğini de açıkça gösteriyor. Genç ormancı ligimizin en çok gelecek vadeden oyuncuları arasında yer alıyor. Henüz kariyerinin başında böyle bir sorumluluk alıyor olması, ilerleyen dönemler için özellikle mental açıdan çok etkili olacaktır ve kendisi şu an bu takıma liderlik edecek potansiyelde.

Tecrübe Ve Koç Ekibi

Tecrübe her sporda her zaman gerekli midir? Bu soruyu sabaha kadar tartışabiliriz. Başarılı olup maç kazanmak farklı bir taktiksel anlayış, başta bir şeylerden feragat edip ileriye yönelik başarı hedefleri bambaşka bir anlayış. Beşiktaş Esports ikinci anlayışı benimsemiş gibi gözüküyor. Bu yoldaki en önemli ayrıntılardan bir tanesi de koç ekibi. Nova, oyun bilgisi, disiplini ve ev içindeki pozitif yaklaşımlarıyla tanınan bir isim. Gerektiği takdirde sorumluluğun kendisinde olduğunu belirtecek kadar da olgun. Bu genç beşli geleceğe yönelik önemli bir hamle olabilir. Kağıt üstünde baktığımızda Nova eşliğinde geleceği parlak oyuncular gözüyoruz. Tıpkı İstanbul Wildcats-RoboGod örneği gibi.

Kazanma Koşulu

Üst koridor Rare başarılı Sion oyunlarıyla biliniyor. Bunun yanında “solid” Aatrox performanslarını da unutmamak gerek. stillnumb geçtiğimiz sezon nişancı rolünde oynadı ve kendisini asıl koridorunda izleme fırsatı bulamadık. Alt koridor Husky Rider ise Galatasaray formasıyla zaman zaman elini taşın altına koydu ve fena olmayan performanslar izletti ancak bizce bu takımın galibiyet koşulu açık ara kaptan Kireas.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir