League of Legends League of Legends Haberleri

5Mid Özel: VFŞL 2020 Kış Mevsimi Dark Passage Analizi

VFŞL 2020 Kış Mevsimi öncesi temsilcilerimizi son kez gözden geçirdiğimiz serimizin sıradaki konuğu Dark Passage!

Eski dönemlerde yakaladığı başarılarla geniş bir taraftar kitlesine sahip olan Dark Passage, tanınan takım sahibi Ertuğ Okçuoğlu önderliğinde kükremeye devam ediyor. Geçtiğimiz mevsimin başında küçülme kararı alan ekip genç oyunculara yönelerek İstanbul Wildcats modelinde bir kadro kurdu. Bu isimler arasında göze en çok çarpanlar üst koridor Juuzou ve nişancı Black oldu. Dark Passage sezon öncesi dönemde bu ikiliyi kadroda tutarak büyük iş başardı. Gelin, Dark Passage’ın kadro yapılanması ve muhtemel 2020 Kış Mevsimi senaryosunu gözden geçirelim!

VFŞL 2020 Kış Mevsimi Dark Passage Kadrosu

  • Barış “Juuzou” Karatop
  • Umut “Kituruken” Ceylan
  • Berşan “WaenA” Aydın
  • Murat “Black” Ulukan Ayaz
  • Batuhan “Absolute” Okta

SUP Akademi’den DP’ye

Juuzou, Kituruken ve Black kadroda kalsa da Naru ve Pbd ile yollar ayrıldı. Bu ikili yerine WaenA ve Absolute geldi. İki oyuncunun da kabarık VFŞL kariyerleri yok ancak yetenek konusunda rakiplerinden eksikleri de yok. WaenA uzun süredir sahnede ve iki yıl boyunca Frozen’ın arkasında oyunu öğrenmek adına önemli bir fırsat elde etti. Absolute ise çoğu profesyonel oyuncuya göre en çok gelecek vadeden destekler arasında yer alıyor. Bu ikili, kalitelerini Akademi Ligi boyunca sergiledi.

Başarıya Aç Gençler

Kadroda kimsenin tam bir yıllık VFŞL tecrübesi yok. Black ve Juuzou geçen mevsim maç kaçırmadı ancak henüz tam bir yılı doldurabilmiş değiller. Sahneye yeni sayılabilecek bu beşli, henüz kariyerlerinin başında ve yaş ortalamaları 19-20 arasında. Bu takımın potansiyelinin büyük bir kısmı da buradan geliyor. Koç ekibinde ise Lanista ve Janus yer alacak. Bu ikili hakkında pek bir bilgimiz ve fikrimiz yok ancak Lynx gibi bir etki yaratırlarsa, Yaz Mevsimi’nde bambaşka bir Dark Passage izleyebiliriz.

Galibiyet Koşulu

Takım, haritanın en üstünden en altına kadar taşıma potansiyeli yüksek isimlerle dolu. Özellikle Juuzou, WaenA ve Black, taşıyıcı şampiyonlar konusunda bir hayli başarılı. Absolute’un harita hareketleri, kitle kontrol uygulayabilecek şampiyonlarla Kituruken’e edeceği yardımı da unutmamak gerek. Abso, Kituruken ve yeri geldiğinde Juuzou doğru savaşları başlattığı sürece Black’in saniye başına vereceği hasar, WaenA’nın hasar için aldığı pozisyon gibi konularda sorun yaşamayacaklardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir