League of Legends League of Legends Haberleri

5Mid Özel: VFŞL 2020 Kış Mevsimi Galakticos Analizi

VFŞL 2020 Kış Mevsimi öncesi temsilcilerimizi son kez gözden geçirdiğimiz serimizin beşinci konuğu Galakticos!

Lige katıldığı mevsimden bu yana iddialı kadrolar kuran ancak yaşanan belli aksiliklerden sonra bir türlü başarılı olamayan Galakticos, geçtiğimiz yılki kadrosundan önemli bir bölümü kimseye kaptırmadı. Yabancı oyuncularını yine Avrupalı isimlerden yana kullanan ekip, Ruvelius’un ayrılmasıyla farklı bir yapılanmaya gitti. Takım, kadro kalitesi olarak ileri mi gitti yoksa geri mi gitti bunu tartışabiliriz. Gelin, Galakticos’un kadro yapılanması ve muhtemel 2020 Kış Mevsimi senaryosunu gözden geçirelim!

Galakticos VFŞL 2020 Kış Mevsimi Kadrosu

  • Berkant “Luana” Kayhan
  • Mehmet “Trix” Furkan Çoruk
  • Serkan “xKenzuke” Atılgan
  • Adam “Emtest” Emtestam
  • Jakub “Tarky” Vaňkát

No Ruvelius No/Yes Party?

Ruvelius yaklaşık 1.5 yılın ardından Galakticos ile yollarını ayırdı. Geçtiğimiz Kış Mevsimi’nde Naru’lu ve Trick’li kadroyla şampiyonluğu hedefleyen Galakticos, Ruve’nin aldığı cezanın ardından normal sezonu 9. sırada bitirmişti. Yaz Mevsimi’ni de 9. sırada tamamlayan ekip, gelecek sezon için Ruvelius ile sözleşme uzatmadı. Takımın nişancı pozisyonu için tercihi Emtest oldu. Bir dönem HWA Gaming forması giymiş olan Emtest’in güncel performansını bilmiyoruz. Ruve’den çok daha iyi midir? Bunu da pek sanmıyoruz. Peki Galakticos, Ruve’siz başarılı olabilir mi? Kesinlikle.

Yerli Çekirdeği

Üst koridor Luana geçtiğimiz sezon ligin en çok gelecek vadeden oyuncularından biri olduğunu gösterdi. Ormancı Trix’in tecrübesini konuşmaya gerek yok. Orta koridor xKenzuke ise çok sallantılı performanslar sergiledi. Kimine göre ligin en iyi orta koridorlarından biriyken bir diğerine göre vasat olarak değerlendirildi. Serkan, Riot Games ile yaptığı röportajda ormancıyla uyumunun çok iyi olduğunu ve herkesi yok edeceğini söyledi. Bundan pek emin değiliz ancak hayırlısı diyelim.

Galibiyet Koşulu

Kağıt üstünde bakıldığında haritanın üst ve orta kısmı bu takımın taşıyıcıları olacak gibi. xKenzuke ve Luana, taşıyıcı şampiyonlar oynamayı seven isimler. Trix’in yardımlarıyla erken oyunda alacakları üstünlüğü kar topu etkisine dönüştürebilirler. Ormancı-destek ikilisi geçtiğimiz mevsim de beraber oynadıkları için birbirlerini tanıyorlar. Emtest hakkında pek bilgimiz yok ancak Luana ve Kenzuke’nin arkasında kalacağını düşünüyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir