League of Legends League of Legends Haberleri

5Mid Özel: VFŞL 2020 Kış Mevsimi İstanbul Wildcats Analizi

VFŞL 2020 Kış Mevsimi öncesi temsilcilerimizi son kez gözden geçirdiğimiz serimizin bir sonraki konuğu İstanbul Wildcats!

RoboGod ve öğrencileri olarak adlandırılabilecek İstanbul Wildcats beşlisi bu sezon büyük sürprizler yapabilir. Genç oyunculardan kurulu kadrosunu devam ettiren ekip gelecek sezon için daha iyi bir beşli kurmuş gibi gözüküyor. Özellikle haritanın alt tarafında ciddi bir iyileştirme söz konusu. Bu değişikliğin takım içine nasıl yansıdığını bilemiyoruz. Gelin, İstanbul Wildcats’in kadro yapılanması ve muhtemel 2020 Kış Mevsimi senaryosunu gözden geçirelim!

İstanbul Wildcats VFŞL 2020 Kış Mevsimi Kadrosu

  • Soner “Starscreen” Kaya
  • Hakan “Ferret” Mert Çakmak
  • Tolga “Serin” Ölmez
  • Muhammed “Kaori” Hasan Şentürk
  • Alihan “Pbd” Ocaklı

Yeni Yüzler

Starscreen ve Ferret’ı kadroda tutan İstanbul Wildcats, geri kalan üç oyuncusunu değiştirdi. Dürüst olmak gerekirse takımın yeni bir alt koridor ikilisine yönelmesini bekliyorduk ancak Köfte’nin ayrılacağını düşünmüyorduk. Kadrodaki dört isim hakkında bir şüphemiz yok ancak orta koridor Serin’i yorum yapabilecek yeterlilikte izleme fırsatımız olmadı. Geçtiğimiz sezon Aurora Akademi’de oynayan oyuncu hakkında tek bildiğimiz, hakkında çok iyi yorumlar yapıldığı ve tekli derecelide yüksek puanlarda olduğu. Bireysel yetenekleri sorgulanamaz ancak takım oyunu konusunu Vadi’de görmek lazım.

Geniş Kadro

Wildcats geçtiğimiz yıl olduğu gibi yine geniş bir kadro kurdu. Takımın akademi kadrosunda 3 kadın ve 3 erkek oyuncu bulunuyor. Takımın geçtiğimiz sezon Vadi’de kadın oyunculara da yer verdiğini görmüştük. Sylchasie ve Chibi gibi. Gelecek sezon için Sylchasie’yi kaybedilmedi, Vivien ve Nyx ile anlaşıldı. Bu isimlerden en potansiyelli olan yine Su gibi gözüküyor. Akademi kadrosundan herhangi bir oyuncun VFŞL’de tercih edileceğini düşünmüyoruz. Akademi Ligi ise kurtlar sofrası, her an her şey olabilir.

Galibiyet Koşulu

Haritanın üst tarafında Starscreen, alt tarafında ise Kaori bulunuyor. Tabir yerindeyse üstlü altlı baskı kuracak kapasitede bir kadroya sahipler. Orta koridor Serin’in performansı bu noktada belirleyici unsur olacaktır. Kendisinden beklenenden bir tık iyiye çıkabilirse, Ferret’ın mekanikleri ve Pbd’nin oyun içi kararları doğrultusunda play-off’larda başarı yakalayabilecek performanslar gelebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir