League of Legends League of Legends Haberleri

5Mid Özel: VFŞL 2020 Kış Mevsimi Royal Youth Analizi

VFŞL 2020 Kış Mevsimi öncesi temsilcilerimizi son kez gözden geçirdiğimiz serimizin bir sonraki konuğu Royal Youth!

Nereden, nereye? Royal Youth gelecek sezon için Crash ve Firerain gibi önemli iki Koreliyi kadroya katma planları yapıyordu. Türk çekirdeği ise ligin en üst seviye oyuncularından oluşuyordu. Son anda yaşanan bir talihsizliğin ardından sponsorlarla ilgili sıkıntılar yaşayan organizasyon, orta koridor ve ormancı rolünde iki akademi oyuncusuyla devam etme kararı aldı. Yerli oyuncular ise iyi bir teklif aldıkları anda takımdan ayrılma hakkına sahipler. Royal için uzun bir sezon olacak gibi. Gelin, Royal Youth’un kadro yapılanması ve muhtemel 2020 Kış Mevsimi senaryosunu gözden geçirelim!

Hayaller, Hayatlar…

Fabfab, Crash, FireRain, HolyPhoenix ve Japone beşlisi gerçekten korkunç duruyor. Kağıt üstünde şampiyonluğun en iddialı kadrosu şeklinde yorumlanabilecek bu ekip, kağıt üstünden ileriye gidemedi. Sponsorlarla yaşanan sıkıntıların ardından Crash ve FireRain transferleri gerçekleşmedi ve yerli oyuncular da mental olarak zorlayıcı bir süreçten geçti. Yönetim elinden gelenin en iyisini yaparak Türk oyuncuları kadroda tuttu. Ormancı ve orta koridor için ise akademi oyuncuları transfer edildi.

Takım Dengeleri

Fab, Holy ve Japone’nin kapasitelerine hakimiz. Hepsi rolünün en iyileri arasında yer alıyor ancak ormancı Sevi9 ve orta koridor Rhemio hakkında en ufak bir bilgimiz yok. Daha önce profesyonel olarak herhangi bir takımda yer almamış bu ikilinin performansı, Royal Youth adına bir hayli değerli olacaktır. Üst ve alt koridorlar konusunda sıkıntı yaşamayacak olan ekibin orman ve orta koridorundan alacağı katkı, finale çıkmalarıyla sonuçlanabilir.

Galibiyet Koşulu

Açıkçası burada uzun uzun analiz kasıp ormancı-destek uyumundan bahsetmeye gerek olduğunu düşünmüyoruz. Bir takımda HolyPhoenix varsa, o takımın galibiyet koşulu HolyPhoenix’tir. Tecrübeli nişancıya yeterli kaynak ayrılır ve hasar vermesi beklenir. Holy, bunu en iyi yapan nişancılar arasında yer alıyor. Herhangi bir başka koridorun bazı maçlar hariç bu takımı sırtına alıp taşıyacağını düşünmüyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir