League of Legends

5Mid Özel: VFŞL 2020 Kış Mevsimi SuperMassive Analizi

VFŞL 2020 Kış Mevsimi öncesi temsilcilerimizi son kez gözden geçirdiğimiz serimizin sıradaki konuğu SuperMassive!

Her mevsimin başında çoğu taraftara göre favori olarak görülen SuperMassive, bu geleneğini bozmadı. Wolf ve Frozen’ın ayrılığından sonra 5 yerli oyuncudan oluşan bir kadro kuran ekip, rollerinde en üst seviyede olan isimleri bir araya getirdi. İletişim konusunda büyük artıları olan bu yapılanma, SUP’un transfer ve kadro kurma konularındaki başarısını bir kez daha gösterdi. Şampiyonluğun gelip gelmeyeceğini şimdiden kestirmek tabii imkansız. Gelin, SuperMassive’in yeni kadrosu ve muhtemel 2020 Kış Mevsimi senaryosuna daha yakından bakalım!

5 Türk

SuperMassive en son 5 Türk oyuncuyla oynadığında Kış Mevsimi şampiyonu olmuş ve TBF’de Fenerbahçe’ye kaybetmişti. TBF döneminde Dumble’ın yerine Tolerant ve Rogu oynadı. Ardından iki yıl boyunca Fab, Stom ve Zeitnot üçlüsü sabit kalırken GBM, Snowflower, Frozen ve Wolf gibi Koreli oyuncular transfer edildi. Bu yıl Royal Youth ile üst koridor takasına gidildi ve yerli çekirdeği de bozuldu. Fab’ın yerine gelen Armut, form olarak rakibinden daha iyi gibi gözüküyor. Orta koridor Bolulu da geçtiğimiz yılın en çok sevilen isimleri arasında.

Zeitnot-Dumbledoge

“Sıkıntı duo” olarak adlandırdığımız Zeitnot ve Dumbledoge SUP formasıyla yeniden bir araya geldi. Çoğu taraftara göre bu iki isim, yerli oyuncular arasında rollerinin en iyileri. Daha önce beraber oynadılar ve iyi performanslar izledik. Dumble’ın esnek seçimleri ne kadar sevdiğini biliyoruz. Geçtiğimiz yıl Zeitnot da bazı maçlarda bu tarz seçimlere yöneldi ve başarılı sonuçlar aldı. Gelecek yıl bu ikilinin yapacakları seçimler ve koridorda kuracakları baskı izlemesi en zevkli kısımlardan biri olacak.

Galibiyet Koşulu

Vadi’nin en üstünden en altına kadar taşıma potansiyelli oyuncular var. Armut, Zeitnot ve Dumbledoge bir tık öne çıksa da Stomaged ve Bolulu’nun bireysel performanslarının ne kadar iyi olduğunu da biliyoruz. Bolulu geçtiğimiz yıl Fenerbahçe’de iyi işler çıkardı ve özellikle Vel’koz oyunları akıllarda kaldı. Takımdaki herkesin üst seviye oynadığı birçok şampiyon var bu yüzden sezon genelinde farklı taktikler uygulandığını görebiliriz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.