League of Legends League of Legends Haberleri

5Mid Özetliyor: League of Legends 9.8 yaması

MSI 2019 yaması olarak belirtilen League of Legends 9.8 yaması yayınlandı.

Bu sene MSI’da kullanılacak olan yama görücüye çıktı. League of Legends 9.8 yaması ile birlikte birçok şampiyon dengeleme ve güçlendirme aldı. Aynı zamanda yama ile birlikte yeni kostümler ve bazı düzeltmeler oyuncuların beğenisine sunuldu. Aram özelinde birçok yenilik paylaşıldı. Yeni moddaki değişiklikler hakkındaki detaylı yazının ilerleyen günlerde paylaşılacağı açıklandı. League of Legends 9.8 yaması ile birlikte Worlds şampiyonu Invictus Gaming kostümleri de Vadi’de yerini almaya hazır. Kostümler hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. 5Mid olarak sizler için 9.8 yamasını özetledik.

Şampiyonlar

Uzun süredir görmediğimiz Amumu‘nun pasifi ve Q yeteneğine güçlendirme geldi. Şampiyonun pasifinin verdiği ilave gerçek hasar oranı artarken, Q’sunun bekleme süresi azaldı. Ayrıca artık Amumu, Ezreal gibi bir şampiyona Q tutturduğu zaman Ezreal E yeteneğiyle uzaklaşsa dahi Amumu onu takip edecek. Camille‘nin taban saldırı hızı artarken Cassiopeia‘nın E yeteneğinin ileriki seviyelerde mana bedeli azaldı. League of Legends 9.8 yaması ile birlikte güçlendirme alan bir diğer şampiyon ise Fiora oldu. Şampiyonun W yeteneğinin sersemletme süresi arttırıldı ve E’sinin mana değeri her seviye için eşit duruma getirildi.

Gnar‘ın ulti bekleme süresi çok büyük bir oranda azaldı. Jhin‘in ise E yeteneğinin kapan süresi arttı ve R’sinin hasarı attırıldı. Metanın güçlü şampiyonlarından Kayle taban saldırı gücü, taban zırhı ve saldırı hızına dengeleme alırken pasifinden gelen yükseliş özelliği artık şampiyonun seviyesine ve yetenek puanına göre gerçekleşiyor. Kayn‘ın Gölge Suikastçi halindeki E bekleme süresi her seviye için 8 saniye olarak belirilendi. Master Yi ise artık ulti kullandıığı zaman birimlerin içinden geçebilecek.

Nautilus ise aldığı güçlendirme ile birlikte muhtemelen metaya tamamen geri dönecek. Şampiyonun Q hasarı artarken pasifin sabitleme süresi de aynı şekilde arttırıldı. Ornn‘un pasifinden verdiği özel eşyaların gücü arttırıldı ve şampiyon geç safha için büyük bir tehdit haline geldi. Renekton‘un ise taban can, saldırı hızı büyüme ve zırh büyüme oranı arttı. Aynı zamanda şampiyon Q yeteneğinden aldığı iyileştirme miktarına güçlendirme aldı. Sejuani‘nin W yeteneğinin hasarı arttı. Singed‘in E için gerkeli mana bedeli düşerken W yeteneğinin yavaşlatması bir hayli arttı. Trundle‘nin Q yeteneğinin ileriki seviyelerde hasarı artarken ultisinin bekleme süresi düştü. Son olarak Zed‘in Q hasarı azalırken W yeteneğinin bekleme süresi arttı.

Eşyalar

Bilgewater Palası’nın değeri 100 altın arttı. Böylelikle Mahvolmuş Kralın Kılıcı‘nın da bedeli 100 altın artmış oldu. Diğer taraftan yine aynı eşyayla alınan Hextech Silahkılıç‘ın ise bedeli değişmedi. Dikenli Yelek ile kazanılan ağır yara etkisi arttırıldı. Ormancı eşyası Yanardöver‘in minyon ve orman canavarlarına verdiği hasar arttı. Çivili Zırh‘ın da ağır yara etkisi artarken son olarak  Fırtınabiçen‘in enerji dolu etkileri arttı.

Rünler

Son Darbe‘nin Değişken Kuvvet özelliği kaldırıldı ancak ilave hasarı arttı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir