League of Legends League of Legends Haberleri

5Mid Özetliyor: Worlds 2019 yaması 9.19

Worlds 2019’da kullanılacak olan 9.19 yamasını sizler için özetledik.

League of Legends özelinde her senenin en çok beklenilen etkinliği olan Worlds için geri sayım başladı. Kura çekiminin ardından takımların hangi yamada çarpışacağı da belli oldu. Riot Games, Worlds 2019’da kullanılacak olan 9.19 yamasını duyurdu. Yeni kostümlerin yanı sıra şampiyona dengeleri de bir hayli değişecek gibi gözüküyor.

Değişiklik Yapılan Şampiyonlar

  • Aatrox, Annie, Akali, Ashe, Blitzcrank, Fiora, Graves, Heimerdinger, Mordekaiser, Orianna, Ornn, Rek’Sai, Riven, Twisted Fate, Vayne, Veigar, Xin Zhao, Zac, Gragas, Karma, Pantheon, Sejuani, Sylas, Taam Kench, Yuumi

Şampiyon Güncellemeleri

Aatrox‘un Q yeteneğindeki yer alan minyonlara hasar azaltma %60 değerinden %45’e çekildi. Akali‘nin ultisinin verdiği hasar arttırılırken Annie‘nin E yeteneğinin bekleme süresi düşürüldü ve verdiği hareket hızı arttırıldı. Ashe‘in pasifi erken seviyelerde daha fazla yavaşlatma sağlayacak ve Q yeteneği normal saldırı sıfırlayacak.

Blitzcrank’in Q menzili arttırıldı ve ultisinin azami pasif yükü 3’e çıktı. Fiora‘nın Q’su artık kulelere ve totemlere vuracak ve şampiyonun E yeteneği kullanıldıktan sonra yaptığı ikinci saldırı kulelere ilave hasar verecek. Gragas‘ın W yeteneğini bekleme süresi 5 saniyeden 6 saniyeye çıkarıldı ve hasar oranı düştü. Graves‘in ise Saldırı Gücü, Can, Mana ve Mana Yenilemesi değerleri arttırıldı.

Worlds 2019 öncesi Heimerdinger‘ın taretlerinin hasarı arttırıldı, E’nin sersemletme süresi ve ultisinin saldırı oranı arttırıldı. Karma Q’sunun hasarı düşürüldü. Mordekaiser‘ın W’dan kazandığı kalkan arttırdı. Orianna’nın ultisinin hsarı önemli bir oranda arttı, Ornn‘un pasifini kullanabilmek için beklemesi gereken 13 seviye, 12’ye düşürüldü. Yeni Pantheon‘un ise büyü direnci değeri düştü ve W’dan gelen sabit hasar değeri kaldırıldı ve yerin değişken hasar değeri getirildi.

Rek’Sai‘nin zırh değeri arttırıldı ve yüzeyde kullanılan Q artık kulelere de vuracak. Riven‘ın Q yeteneğinin bekleme süresi arttı ancak E’ninki düştü. Sejuani‘nin pasifinden gelen hasar oranı %10’a sabitlendi. Sion‘un W’dan aldığı kalkan önemli bir oranda arttırılırken Sylas‘ın Zırh ve Zırh Büyüme değerleri düşürüldü ve pasifinin hasar oranı değiştirildi.

Tahm Kench‘in Kayış Gibi isimli E yeteneğinden aldığı gri can iyileştirme değeri değişken olarak güncellendi. Twisted Fate, E yeteneğine bir güçlendirme aldı, yeteneğin saldırı hızı ve taban hasarı arttı. Vayne‘in ultisinden aldığı ilave hasar arttırıldı, Veigar‘ın ise E yeteneğinin bekleme süresi düşürüldü. Xin‘e gelen değişiklik pasifi ve Q yeteneğine oldu. Pasifinden gelen iyileştirme değeri arttırılan şampiyonan Q hasarı da arttı. Yuumi‘nin Q yeteneği önemli bir dengeleme aldı. Son olarak Zac‘in yere düşen parçaları daha fazla can yenileyecek.

Worlds 2019 başlamadan önce yapılan bu değişiklikle oyunun dinamiklerini bir hayli değiştirecek gibi duruyor. Rek’Sai ve Graves gibi ormancıların yeniden metaya girmesinin ardından bir diğer önemli gelişme orta koridorlar için yaşandı. Worlds 2019’da Faker’ın elinde Orianna görebiliriz gibi gözüküyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir