League of Legends League of Legends Haberleri

7.19 yamasında Vayne’e iyileştirme geliyor

Worlds’e çok kısa bir süre kala Riot Games, geliştirici bloğundan bir açıklama yaparak 7.19 yamasındaki muhtemel eşya ve şampiyon değişikliklerini duyurdu. Buna göre hali hazırda profesyonel arenada pek tercih edilmeyen Vayne’e ciddi bir güçlendirme geliyor.

Nişancı metasının tekli dereceli maçlarda daha geniş bir havuza sahip olduğunu belirtmek gerekiyor. Fakat özellikle de son zamanlarda profesyonel sahne için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Tristana, Xayah, Twitch ve Kog’Maw dışında farklı şampiyon görmediğimiz profesyonel sahnede Jhin, Lucian ve Caitlyn gibi şampiyonları çok daha az görüyoruz. Geliştirici bloğunda yapılan açıklama ise Vayne’i tekrar metaya sokabilir. Şampiyonun en büyük problemi koridor aşamasını çok zor geçirmesi ve hali hazırda metadaki şampiyonlara karşı çok kötü performans sergilemesi. Fakat doğru oynanıldığında oyun ortası ve sonu safhalarında Vayne’den daha iyi bir nişancı bulunmuyor. Riot’ın açıklamasına göre şampiyon 7.19 yamasında bir dizi iyileştirme alıyor. Q yeteneğinin bonus hasarı artık kritik vurmazken AD oranı arttırıldı. Vayne’in en önemli yeteneği olan W’nun ise minimum hasarı arttırıldı. Konuşulan en önemli değişiklik ise ultisine getiriliyor. Buna göre şampiyonun ultisinin kullanım süresi, şampiyon skor aldıkça uzayacak.

7.19 yamasında değişecek şampiyonlar arasında Malphite da bulunuyor. Malphite’ın zırh değeri pasifi aktif iken arttırılacakken Q hasarı azaltılıyor. Öte yandan daha önce yapılan açıklamalara göre Azir ve Xin Zhao reworkleri de 7.19 yaması ile oyuna getirilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir