League of Legends League of Legends Haberleri

7.22 yamasıyla tecrübe puanına ve ormana bir takım değişiklikler gelecek

7.21 yamasının oyuna eklendiği şu günlerde 7.22’de yapılacak değişiklikler de forumlarda oyuncularla paylaşılmaya başlandı. Birçok ufak değişikliğin yanı sıra ormana ve tecrübe puanı toplama sistemine gelecek yenilikler de dikkat çekiyor.

League of Legends forumlarının geliştirici köşesinde açıklamalar yapan Riot Sotere, bir sonraki yamada oyuncuları bekleyen güncellemelerin haberini verdi. Bunlar arasında en fazla dikkat çeken ikili, orman yenilikleri ve catch-up xp’ye yapılan dengeleme oldu. Ormanda yapılacak değişiklikler arasında Av Kaması’na gelecek güçlendirme dikkat çekiyor. Av Kaması şu anda rakip ormanda kaçak olarak 3 büyük canavar avladıktan sonra Dişli Kama’ya dönüşüyor ancak her kamp arasında 60 saniyelik bir bekleme süresi mevcut. Oyuna eklenecek bu değişiklikle eşyanın bekleme süresi kaldırılıyor. Bu da demek oluyor ki, karşı ormana girip kısa sürede üç kamp çalan ormancı, Av Kaması’nı hemen Dişli Kama’ya dönüştürebilecek. Eşyayı önümüzdeki yama itibariyle çok daha sık göreceğimizi söyleyebiliriz.

Bunun yanında orman kamplarının tamamı artık dört minyon skoru verecek. Yani hangi kampı temizlerseniz temizleyin, 7.22 yaması itibariyle bu kampların her birinden dört minyon skoru elde edeceksiniz. Son olarak catch-up xp’ye gelen değişikliklerden bahsedelim. Oyunda seviyede geri düşülmesi durumunda xp konusunda geri kalan oyuncuya takviye sağlanıyordu ve bu sayede aradaki fark bir miktar da olsa kolay kapanıyordu. Bu güçlendirme önümüzdeki yama itibariyle yalnızca büyük ve efsanevi canavarların kesilmesi durumunda aktif hale gelmiş olacak. Son olarak kurt kampının bir tam seviye vereceğini de belirtelim. Oyun başı ormancıların bu kampa yönelmeleri bundan böyle muhtemel olacak. Yapılacak değişikliklerin oyunda nasıl bir etki yaratacağını hep birlikte göreceğiz.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir