League of Legends League of Legends Haberleri

7.5 yamasıyla gelecek değişiklikler PBE sunucusuna eklendi

League of Legends’ta önümüzdeki haftalarda oyuna dahil edilecek 7.5 yamasında bulunan yenilikler PBE sunucusunda denenmeye başlandı.

Yeni kostümler ile totem görünümlerinin yanında şampiyon ve eşya değişiklikleri de bulunan PBE güncellemesinde en fazla dikkat çeken yenilik ise tüm şampiyonlara üsse dönüş animasyonu eklenmesi oldu. Oyuna eklenen kostümlerden kısaca bahsetmek gerekirse, geçtiğimiz günlerde Riot Games’in sosyal medyadan gizemli bir şekilde paylaştığı yeni Zyra kostümü, PBE sunucusuna dahil edilmiş durumda.  Ejder Büyücü Zyra adı altında oyuna gelecek kostümün yanında yeni bir Ejder Katili Xin Zao kostümü de oyuncuların beğenisine sunulacak. Ayrıca Ejder Gözü totem görünümü de yakın zamanda mağazada satışa sunulacak.

Şampiyonlara gelen değişikliklerde ilk sırada, son dönemde oyuncuların oynanış açısından “işlevsiz” olarak tabir ettikleri Aatrox bulunuyor. Pasifinde önemli güçlendirme yapılan şampiyonda ayrıca can havuzundan harcama yapan yetenekler bedelsiz hale getirildi, toplam canın yüzde beşini götüren E yeteneği de 30 cana ayarlandı. Bu değişiklik ile oynanabilirliği artan Aatrox’u tekli dereceli sırada göreceğimiz kesin gibi görünüyor. Bunun yanında işlevselliğin daha fazla önemsendiği profesyonel arada tercih edilip edilmeyeceğini önümüzdeki aylarda göreceğiz. Kore’de bir oyuncunun Aatrox oynaması, her zaman olduğu gibi tüm profesyonel ligleri etkiler ve böylece şampiyonu izleme şansına erişmiş olabiliriz.

Bir diğer değişiklik ise, zamanında orta ile üst koridorda ve ormanda oynandığını gördüğümüz Fizz‘e geldi. Q yeteneğinin AP oranında ciddi bir artış yapılan şampiyonun W’sunda da dengelemelere gidildi. Orta koridor güncellemesinden payını alan ve ciddi anlamda değişikliğe uğrayan LeBlanc‘ın Q yeteneği artık minyonlara çok daha fazla hasar verecek. Şampiyonun W yeteneği ise büyük oranda bir nerf aldı. Yeni Miss Fortune‘u en OP yapan şeylerden biri de Q yeteneğinin ilk hedefi öldürmesi haline arkadaki hedefe yüzde 50 daha fazla hasar vermesiydi ve bu önemli özellik yeni güncellemeyle kaldırıldı. Yine destek pozisyonunda oynanabilirliğe sahip şampiyonu profesyonel arenada nişancı olarak görmemiz imkansız hale geldi diyebiliriz.

Ryze‘ın rün hapsi yeteneği artık 1 saniye değil, 0.5 saniye sabitleme özelliğine sahip. Bu, kenarda kıyıda kalmış bir değişiklik olmasına rağmen Ryze’ın popülaritesini ciddi anlamda azaltacak bir değişiklik olarak öne çıkıyor. Bunun yanında Quinn‘in E yeteneğinin bekleme süresi ve mana değerinde artışa gidildi. Talon‘da ise erken safhada etkinliğini düşürmeye yönelik farklılıklar yapıldı, ancak oyun sonundaki hasarı hala aynı düzeyde. Son olarak, sıkça adc olarak seçildiğini gördüğümüz Varus‘un Q yeteneğine ciddi anlamda nerf yapıldı ve bekleme süresi artırılırken hasarı düşürüldü.

Güncellemede üç eşyada değişiklik yapıldığını görüyoruz. İlk olarak Mahvolmuş Kral’ın Kılıcı, bir takım dengelemelere uğratıldı. AD oranı arttırılan eşyanın verdiği saldırı hızı ise %40’tan %25’e çekildi. Eşyanın can çalma oranında ise artışa gidildi.  Bunun yanında üst koridorda sıkça tercih edilen Doran’ın Kalkanı artık 400 altın değerinde. Yani yanında bir yerine iki can potu alınabilecek. Ayrıca verdiği can 80’den 100’e çıkarılan eşya, oyun başlangıcı için inanılmaz iyi bir hale geldi diyebiliriz. Son değişiklik ise beklendiği üzere Gecenin Kıyısı‘na geldi. Verdiği AD azaltılan eşyanın aktifinin bekleme süresi ise artırıldı.

Güncellemedeki en göze çarpan değişiklik ise yazının başında belirttiğimiz üzere her şampiyona üsse dönüş animasyonu eklenmesi oldu. Daha önce üsse dönüş animasyonuna sahip olmayan tüm şampiyonların bu yeni özelliklerini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir