League of Legends

8.12 yamasında dövüşçü eşyaları değişiyor

Büyücüler, ormancılar ve nişancıların ardından dövüşçü eşyaları da bir güncelleme alıyor. Geliştirici bloğunda yapılan açıklamaya göre 8.11 ve 8.12 yamasında aktif olacak bu değişikliklerin yanı sıra oyuna iki yeni eşya da getiriliyor. 

Dövüşçülere farklı durumlarda da kullanmak üzere çeşitli araçlar vermeyi hedefleyen bu değişiklikler oldukça ilgi çekici. Şu anda dövüşçüler genelilkle ya ayrık ittirmeyle ya da çatışmalarla oyunu taşımaya itiliyor, çoğu oyun sonunda performans düşüklüğü yaşıyor. Önde olmalarına rağmen şampiyonların tank eşyalarını satın alması da gerekiyor. Bu efektif değil, hali hazırda bu oynanış tarzı dövüşçülerin amacına da uymuyor.

Hali hazırda 8.11 yamasında aktif olmak üzere Son Fısıltı, Mahvolmuş Kralın Kılıcı, Kanasusamış, Malmortius’un Ağzı ve Koruyucu Melek’e getirilen güncellemeler yer alıyor. Bazı yeni eşyalar da oyuna getirilecek. Bunlar şu şekilde:

  • Spear of Shojin

Bildiğiniz üzere birçok dövüşçü şampiyon bir rakibi aradan çıkarma özelliğine sahip fakat bunun için kendi canından da olması gerekiyor. Bu eşya fazla AD’ye ihtiyaç olan fakat oyun ortasında buna rağmen defansif eşya tercihi yapmak zorunda kalan şampiyonlar için tasarlandı. Özel Pasif’in menzili oldukça düşük tasarlandı. Dolayısıyla eşyanın nişancılar için uygun olmayacağını da belirtmekte fayda var.

  • Atma’s Reckoning

Atma’nın Mızrağı eşyasını hepimiz hatırlıyoruz. Atma’s Reckoning de tanıdık bir simanın evrimleşmiş hali. Eski eşya ile aynı mantıkta ilerleyen Atma’s Reckoning, hem can, hem direnç, hem de ciddi anlamda AD sağlayacak.

  • Sterak’ın Güvencesi

%50 taban AD miktarı özelliği %50 bonus AD olarak değiştirildi. Bu, eşyanın mecburi halini değiştirecek ve daha spesifik durumlarda satın alınmasına yol açacak.

 

  • Vahşi Hydra

Toplam değeri 3500 altından 2350 altına çekildi. Eşyanın satın alma yolu ise artık Tiamat + Vampiri Asa + Uzun Kılıç + 800 altın olarak da güncellendi. AD değeri 80’den 70’e çekildi.

  • Haşmetli Hydra

Toplam değeri 3500 altından 3520 altına çekildi. Eşyanın satın alma yolu ise artık Tiamat + Dev Kemeri + 1050 altın olarak da güncellendi. Aynı şekilde AD değeri de 40’ten 30’a çekildi.

Hydra eşyalarının özellikle oyunun sonunda fazlasıyla güçlü olduğunu belirten Riot Games, bu eşyaları dengelemenin mantıklı olacağı kararını almış durumda. Ayrıca yeni eşyalar sunulması da Hydra eşyalarına olan ihtiyacı karşılayacaktır.

 

Tüm bu değişikliklerin hala deneme aşamasında olduğunu ve oyuna getirilmeden önce rakamların değişebileceğini hatırlatalım.

1 Yorum

1 Yorum

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.