League of Legends League of Legends Haberleri

Aatrox’a önümüzdeki yamalarda iyileştirme gelecek

Uzun bir süredir League of Legends’ın en az oynanan şampiyonu olan Aatrox, Riot Games’in deneme sunucusu olan PBE’de bu hafta sonunda iyileştirme alacak. Geliştirici bloğunda bir açıklama yapan Meddler, yapılacak iyileştirmeler ile şampiyonun yıl sonunda tamamen güncellenmeden önce oynanabilir duruma gelmesini amaçladıklarını belirtti. 

Oyundaki belki de Mordekaiser ile en çok hataya sahip olan Aatrox’un popülerliği, yetenek kitinin yetersizliği ve eşyalar ile desteklenemediğinden dolayı oldukça düşmüştü. Geçtiğimiz gün bir açıklama yapan Riot Games, yıl ortasında tank güncellemesi yaptıktan sonra yıl sonunda Divers sınıfını güncelleyeceğini duyurmuştu. Divers sınıfına giren Aatrox, önümüzdeki hafta içerisinde PBE’de şu değişiklikleri alacak:

– Şampiyonun pasifi artık alınan AS/AD’ye göre bekleme süresinde değişiklik gerçekleştirecek. Riot Games’in burada ulaşmak istediği nokta oyunda Aatrox’a belirli periyodlarda güç ya da zayıflık katmak. Bildiğiniz üzere Aatrox’un en büyük problemlerinden birisi pasifinin yarattığı devamlı zayıflıktı.

– E yeteneğindeki % can bedeli kaldırılacak, büyük bir ihtimalle harcanacak can miktarı rakamlarla belli olacak. Şampiyonun şu anki metada olmamasının en büyük nedenlerinden birisi bu olarak gösteriliyor. E yeteneği şampiyondan bedel olarak % can alırken, şampiyonun can eşyası satın alması işlevsiz kalıyordu. Belirlenen sabit bir bedel ise Aatrox’un tank eşyalarını da satın almasını sağlayacak.

– W yeteneğinin can verme özelliği değişecek. Yeteneğin AD miktarına bağımlı olmasından rahatsız olan Riot, kaybedilen canın belirli bir yüzdesini yeteneğin iyileştirmesi olarak belirleyecek.

Bakıldığında en önemli değişikliğin E yeteneğindeki % can bedelinin kaldırılması olduğunu görüyoruz. Şu anki metada Divers sınıfı şampiyonların pek yeri bulunmuyor. Üst koridor şampiyonları ya tamamıyla tank, ya da tamamıyla hasara yönelik eşyalar satın alıyor. Aatrox’a böyle bir iyileştirme gelmesi, şampiyonun hem görece tanklaşmasına, hem de verdiği hasarın daha stabil olmasına yol açacaktır.

Meddler, bu iyileştirmenin yanı sıra 7.4 yaması ile Gecenin Kıyısı eşyasının da bir nerf alacağını belirtti. Şu anda değişiklikler üzerinde konuşulduğunu belirten Meddler, en muhtemel seçeneğin eşyanın bekleme süresini arttırmak ve verdiği AD’yi azaltmak olduğunu söyledi. 7.4 yamasına yetişmemesi takdirde eşyanın yama çıktıktan sonra bir güncelleme alacağı söylenirken, 7.5 yamasında da Gecenin Kıyısı’nın daha uzun vadeli bir nerf alacağını ekleyelim.

 

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

1 Comment

  • DarkOver 9 Mart 2017

    yeni aatrox çok kötü aatrox mainler yandı benim gibi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir