League of Legends

Abbedagge, IgNar ve Odoamne, Schalke 04’e transfer oldu

ESPN’in haberine göre Schalke 04, Abbedagge, Ignar ve Odoamne’yle anlaştı.

Yeni sezona Upset etrafında bir kadro kurmak isteyen Schalke’nin kadrosunun büyük bir kısmı belli oldu. Takım üst koridor için Splyce’tan Odoamne’yle anlaştı. Bu transfer için tek pürüz Odoamne’nin bonservis bedelinin olması. Bilindiği üzere oyuncunun sözleşmesi henüz bitmedi ancak Splyce, Odoamne yerine Vizicsacsi’yi transfer etti. Vizicsacsi haberinde de söylediğimiz gibi takımların üst koridorları takaslayacağı konuşuluyordu. Bonservis bedeli de çözüldüğü takdirde Odoamne resmi imzayı atacak. Schalke 04 orta koridor için ise yakından tanıdığımız Abbedagge’yle anlaştı. Abbedagge ülkemizde Victorious Ace, Galatasaray Esports ve Royal Bandits formaları giymişti. Galatasaray döneminde Broken Blade’le birlikte takımın en iyi iki oyuncusu olarak gösteriliyorlardı. Takımın kötü gidişatına rağmen Abbedagge yeteneklerini sergileyerek kendini göstermeyi başarmıştı. 2018 Kış Mevsimi’nden sonra Cepted’ın ayrılmasıyla Royal Bandits’in orta koridoruna geçen isim takımıyla Yaz Mevsimi’ni lider bitirip TBF’yi kaybetmişti. Royal Bandits’le Rift Rivals’a da katılan oyuncu burada da iyi bir oyun ortaya koydu.

Takım destek rolü içinse Ignar’la anlaştı. Avrupa’da, Misfits Gaming’le geçirdiği başarılı sezonun ardından Kore’ye dönen isim bbqOlivers’la anlaşmıştı. Takımın ligden düşmesine engel olamayan oyuncu tekrar Avrupa’ya dönüyor. Misfits forması altında Worlds’e giden oyuncu o dönemde Avrupa’nın en iyi desteklerinden biri olarak gösteriliyordu. Yetenekli destek oyuncusunun Upset’le yakalayacağı uyum bu noktada çok önemli. İki yetenekli oyuncunun uyum sağlaması dahilinde rakiplerine ciddi sorunlar yaratabileceğini unutmamak gerek.

Resmi açıklamalar henüz yapılmadı. Önümüzdeki günlerde gelmesi beklenen açıklamaların ardından Schalke 04’ün orman için kimi transfer edeceği de belli olacaktır. Bu transferlerin ardından takımın tek eksiği bir ormancı. Resmi açıklamalar geldiğinde sizleri bilgilendireceğiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.