League of Legends League of Legends Haberleri

Absolute, Dark Passage’a transfer oldu

Geçtiğimiz mevsim Bahçeşehir SuperMassive Akademi forması giyen genç destek Absolute, Dark Passage’a transfer oldu.

Bahçeşehir SuperMassive, akademi kadrosu için gelecek vadedev oyuncularla anlaşma sağladı. Bunlardan bir tanesi olan Absolute, Wolf’un arkasında oynayarak özellikle Alistar’ını ve oyun bilgisini geliştirdi. Ligde bireysel olarak kalitesini konuşturan oyuncu sezonun sona ermesiyle takımdan ayrıldığını duyurmuştu. Yapılan açıklamaya göre genç desteğin yeni durağı VFŞL oldu. Ligin köklü organizasyonlarından Dark Passage, Absolute ile anlaşma sağladı.

2016’da SAW Esports ile Yükselme Ligi’nde oynadıktan sonra 2 sene herhangi bir takımda boy göstermeyen destek, P3P Esports’un gençlerden oluşan kadrosunda kendine yer buldu. Ardından Pars Esports’a transfer olan oyuncu burada Luana, Crystal, Saulius ve Alive ile birlikte oynadı. Takım Yükselme Ligi’ni ikinci sırada tamamladı ve VFŞL Elemeleri’nde YouthCrew’u  yenerek lige yükseldi.

Akademi Ligi’nin kurulmasıyla Bahçeşehir SuperMassive ile anlaşmaya varan Absolute, takımıyla oynadığı iki mevsimde iki yarı final gördü. Bu süreçte Luana, Elramir ve WaenA ekibin değişmeyen oyuncuları olurken nişancı pozisyonunda ilk mevsim Practice, ikinci mevsim ise Kaori boy gösterdi. Wolf’un arkasında oynaması genç oyuncunun gelişimi açısından bir hayli önemli oldu. Özellikle Alistar ve Thresh gibi şampiyonları iyi oynayan Absolute, gelecek sezon için VFŞL’de şans buldu. Genç oyunculardan kurulu bir kadroyla devam etmek isteyen DP, destek pozisyonu için yetenekli ismi kadrosuna kattı.

Bu transferin ardından DP kadrosu: Juuzou, Kituruken/Oguzkhan, WaenA/Maximillion, Black/Waste, Absolute.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir