League of Legends League of Legends Haberleri

Adaniel, 2017 Kış Mevsimi’nin geri kalanı için ceza aldı

Şampiyonluk Ligi ekiplerinden Galatasaray Esports’un eski ormancısı Adaniel, Twitch üzerinden yaptığı yayınında sportmenliğe aykırı davranışlarından ötürü Riot Games’den ceza aldı. Oyuncu, 2017 Kış Mevsimi’nin geri kalanında forma giyemeyecek. 

Galatasaray Esports’un 2017 Kış Mevsimi için çok farklı hedefleri bulunuyordu. Lige iddialı bir giriş yapmak isteyen takım, Yükselme Ligi’ndeki kadrosunu korumuş ve nişancı rolüne KillerS’i takviye ederek mevsime başlamıştı. Takımda bireysel yetenek sıkıntısı çekilmese de, makro oyun anlamında sinerji yakalanamadı. Kadro istikrarsızlığı takımın en büyük problemi olurken, öncelikle Kanani ile yollar ayrıldı, ardından ise yerine Nerroh getirildi. KillerS’in alt koridorda daha aktif olması için yırtıcı bir desteğin gerekliliğini fark eden takım, Madagger’ı yedeğe çekerek bu pozisyona Noxiak’ı getirdi. Yabancı sayısından dolayı ise ormana Adaniel transfer edilirken, oyuncu geçtiğimiz hafta yerini Decagon Moon’a bıraktı. Gelen son haberlere göre ise Decagon Moon’un ardından Adaniel’in de ceza alması ise ekibi orman pozisyonuna Broken Blade’i çekmeye itmiş, üst koridor için ise Crimson ile anlaşılmıştı.

Takımın kadrosunda bulunan Adaniel’in ise Riot Games’den Twitch yayınındaki davranış ve tutumlarından dolayı ceza aldığı açıklandı. Oyuncu mevsimin geri kalanında forma giyemeyecek. Hakaret sayılabilecek söylemler sarf ettiği gerekçesi ile ceza alan oyuncu, 23 Nisan 2017 tarihine kadar Riot Games’in düzenlendiği herhangi bir etkinlikte yer alamayacak.

Elbette Adaniel’in bu cezasının oyuncuyu çok da fazla etkilemeyeceğini belirtebiliriz. Galatasaray Esports’un şu an ligde çok zor durumda olduğu açık. Takımın ligde kalması için DP’nin puan alamaması gerekiyor. Öte yandan GS ise bu hafta SUP ve AUR ile mücadele edecek.

Güncelleme: Galatasaray Esports menajeri Mert Tanrıverdi, Twitter’da yaptığı duyuruyla Adaniel ile kulübün sözleşmesinin 1 hafta önce feshedildiğini, oyuncu ceza almadan oyuncu ile ilişiğin kesildiğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir