League of Legends League of Legends Haberleri

Team Liquid, Adrian ile yolları ayırdı

Yaklaşık bir ay önce Team Liquid kadrosuna katılan destek oyuncusu Adrian “Adrian” Ma ile yollar ayrıldı. Adrian’ın hangi sebep ya da sebeplerden ötürü takımdan ayrıldığına ilişkin kesin bir bilgi bulunmuyor. Adrian da bu ayrılığı doğrularken ayrılığa sebep olarak herhangi bir neden belirtmedi. Oyuncu, herhangi bir neden belirtmese de takıma yakın kaynaklardan bu ayrılığın arka planında ücret ve Adrian’ın takım içindeki rolünün sıkıntı teşkil etmesi öne sürülüyor.

ESPN’de yer alan habere göre, Adrian’ın takımla tam zamanlı kontrat imzalamasının ardından Team Liquid oyuncuyla olan kontratta bir değişiklik yapmak istedi. Tam zamanlı kontratı yedek oyuncu formatına çevirmek isteyen takım, ücret konusunda da daha düşük bir öneri sundu. Bunun üzerine Adrian’ın Matt’ın arkasında yedek destek olmayı kabul etmemekle birlikte ücretteki değişikliğe de yanaşmaması ayrılığı beraberinde getirdi. Adrian ESPN’e verdiği demeçte Team Liquid’de bulunduğu dönemde güzel vakit geçirdiğini; ancak makul bir şekilde ayrılmak durumunda kaldıklarını söyledi. Adrian ayrıca, ”TL hali hazırda Matt gibi harika bir destek oyuncusuna sahip, böyle olunca da sözleşmem üzerinde düşündük ve karşılıklı fesihte anlaştık. Bu ayrılık sonrasında önüme gelecek bütün opsiyonları tam anlamıyla keşfetme imkanım olacak. Kariyerim boyunca ilk kez bir takımda oynamaksızın böyle bir ara dönem geçireceğim. Kendimi yenileyerek Yaz Mevsimi için daha güçlü bir dönüş yapmak istiyorum” şeklinde konuştu.

Team Liquid Genel Menajeri Michael Artress ise ayrılığa ilişkin olarak, ”Adrian ile karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırma kararı aldık. Kendisi Yaz Mevsimi’nde önüne çıkabilecek fırsatlar için şimdiden heyecanlanıyor ve istediği takıma gitmek konusunda artık tamamen özgür” sözlerini kullandı.

Kuzey Amerika LCS Bahar Mevsimi 8. haftası başında Doublelift’le beraber takımın kötü gidişatını önlemek için transfer edilen Adrian, o haftaki Team Dignitas ve Phoenix1 karşılaşmalarında Vadi’ye çıkmıştı. TL bu iki karşılaşmayı da kaybetmiş, sonrasında ise destek pozisyonunda Matt’la Vadi’ye inmeye başlamıştı. Bu sezon Phoenix1 ve Team Liquid’de toplam 31 karşılaşmada oynayan Adrian, dakika başına 1.74’lük totem ortalamasıyla ilk sırada yer alıyor. Şu anda Kuzey Amerika LCS’te takımların Bahar Mevsimi için playoff döneminde olması ve buna paralel olarak transfer yasağı olması Adrian’ın bir takıma gitmesini engelliyor. Oyuncunun bu mevsimin ardından Yaz Mevsimi’nde hangi takıma gideceği şimdiden merak konusu.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir