League of Legends League of Legends Haberleri

Adrian, Team Liquid kadrosuna katıldı

NA LCS’te kötü günler geçiren ve düşme potasında yer alan Team Liquid, Doublelift transferinin ardından Phoenix1’ın destek oyuncusu Adrian’ı da kadrosuna kattı.

Kuzey Amerika LCS’te 7 hafta sonunda aldığı üç galibiyet ve dokuz mağlubiyetle beraber Team Envy ile son sırayı paylaşan Team Liquid, kötü gidişatını durdurmak için transferlerine devam ediyor. Nişancı pozisyonuna Doublelift’i getiren ekip, aynı gün içinde Phoenix1 destek oyuncusu Adrian’ı da transfer ettiğini duyurdu.

Sezon başından beri özellikle orta koridorda sıkıntılar yaşayan TL, bu durumu nişancısı Piglet’i orta koridora geçirerek çözmeye yönelmişti. Piglet, geçtiğimiz hafta sonu Immortals karşısında son derece efektif bir performans sergileyerek takımın orta koridordaki sıkıntılarını çözmüş görünüyordu. Piglet’in orta koridora geçmesinin ardından yaklaşık bir yıldır profesyonel sahnede boy göstermeyen Youngbin’i nişancı koltuğuna getiren takım, bu sefer de alt koridorda çeşitli sıkıntılar yaşıyor gözükmüştü. Alt koridorda yaşanması muhtemel sorunları baştan engellemeye girişen TL yönetimi, gün içinde önce Doublelift transferini açıkladı. Nişancı transferinin ardından destek pozisyonuna da takviyeye giden TL, Phoenix1’ın başarılı desteği Adrian’ı da transfer ederek kadrosunu güçlendirdiğini kamuoyuyla paylaştı.

Team Liquid’in Facebook sayfası üzerinden yapılan açıklamada, Adrian transferinin NA LCS’teki takas/transfer döneminin son günü olan 7 Mart’tan önce yapıldığı aktarıldı. Açıklamada ayrıca, bu iki transferin takımına sadece oyuncu bazında değil; birçok açıdan olumlu katkı yapacağı ifadeleri kullanıldı. Açıklamanın devamında, Matt ve Youngbin’in kadrodaki rotasyonda yer almaya devam edeceği söylenirken Matt’ın bu hafta sonu oynayacağı belirtildi.

Adrian, transferine ilişkin olarak, ”Team Liquid’e katıldığım için heyecanlıyım. TL, bu sezon sallantılı bir performans gösterse de bu takımda büyük bir potansiyel görüyorum. Umarım, yapılan transferler neticesinde daha iyi duruma gelebiliriz. Matt’la beraber takımın gelişmesinde ve maçları kazanmasında itici bir güç olarak katkı sağlayacağımızı düşünüyorum. Bu zamana kadar Soraka oyunumla TL’i tilt etmiştim, artık rakip takımları tilt etme vakti geldi” dedi.

Matt ise, ”Adrian’ın aramıza katılması beni heyecanlandırıyor. Bu sezon hem takım hem de kendi özelimde kötü bir performans ortaya koyduk. Sezon gerek takım gerekse kendim için büyük beklentilerim vardı; ancak geldiğimiz nokta beklentilerimle doğru orantılı ilerlemedi. Son zamanlarda performansımı kabul edilebilir oranda geliştirmeye çalışıyorum. Adrian’la çalışmak için sabırsızlanıyorum ve birbirimize daha iyi oyuncular olabilmek adına yardımda bulunabileceğimizi inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Adrian’ın sürpriz transferinin arkasında ise ciddi bir drama bulunuyor. Inori’nin izin alıp annesini görmeye gitmesinin ardından Phoenix1 takımı Meteos ile maçlara çıkmış, Adrian ise bir maç sonunda yaptığı açıklama ile “Beynini kullanan bir ormancı ile oynamak güzel.” cümlesini sarf etmişti. Inori ise Blitz Esports’a verdiği röportajda bir takım arkadaşının kendisi ile oynamak istemediğini söylemişti. Adrian ile yollarını ayıran Phoenix1’ın önümüzdeki hafta mücadelesine Inori ve Dignitas’tan transfer ettiği Stunt ile çıkacağı belirtildi.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir