League of Legends

Afreeca Freecs, Gen.G’yi eleyerek Çeyrek Final’e yükseldi

LCK’de 2018 Yaz Mevsimi playoff heyecanı başladı. İlk roundda Gen.G ile karşılaşan Afreeca Freecs, rakibini rahat bir şekilde geçerek Çeyrek Final’e yükseldi. 

Worlds 2017’de şampiyon olmayı başaran Gen.G, aynı başarı ve istikrarı 2018 Yaz Mevsimi’nde sürdüremedi. Bahar Mevsimi’nde tahtı sallanan ekip, bu mevsim ise playoffların ilk roundunda elendi. Afreeca Freecs ise oldukça başarılı bir mevsimin ardından ilk rakibini rahat bir şekilde geçti.

Erken oyun odaklı bir kompozisyon kuran Afreeca, ilk maçta üst koridorda Quinn ve ormanda Olaf ile Gen.G’yi şaşırttı. Kiin koridorda Cuvee’ye karşı bariz bir üstünlük kurdu ve Olaf’ın rakip ormana girmesine olanak sağladı. Zilean ve Sivir ile oyun sonu kompozisyonu kuran Gen.G’nin bu kartopuna karşı yapabileceği pek bir şey olmasa da takım Sivir’in eşya almasına kadar oyunu uzattı ve mucizevi bir takım savaşı kazandı. Ne yazık ki bu AFs’e engel olmadı ve takım dakikalar sonra maçı kapattı.

AFs’in alt koridor oyuncusu Kramer’ın iki oyunda da Swain ile harika işler başardığını da bahsetmek gerekiyor. Ruler-CoreJJ ikilisine karşı durmayı başaran oyuncu, özellikle ikinci maçta birçok kez GEN oyuncularını E yeteneğiyle yerine mıhlayarak pozisyonlar yarattı. Alistar-Yasuo kombosuyla GEN’i Vadi’den adeta silen AFs, altın farkını galibiyete ve bir üst tur biletine çevirmeyi rahatlıkla başardı.

Bu sonuçla bir sonraki rounda geçmeyi başaran AFs, LCK 2018 Yaz Mevsimi playofflarında KINGZONE DragonX ile eşleşti. Bu karşılaşma 15 Ağustos tarihinde oynanacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.