League of Legends

Afreeca Freecs, Kingzone DragonX’i yenerek Yarı Final’e yükseldi

LCK’de 2018 Yaz Mevsimi playoff heyecanı tüm hızıyla devam ediyor. Birinci roundda Gen.G’yi 2-0 ile geçen Afreeca Freecs, rakibi Kingzone DragonX’i 3-1 yenerek Yarı Final’e yükseldi ve Griffin ile eşleşti. Bu sonuçla KT de organizasyon tarihinde ilk defa Worlds biletini kaptı. 

Büyük bir heyecana sahne olan mücadelede ilk iki maç AFs üstünlüğü ile geçti. Sezon aşamasında KZ’ye karşı hiç yüzü gülmeyen ekip birinci ve ikinci maçta rakibini adeta Vadi’den sildi. AFs’te özellikle Spirit’in performansı dikkat çekti. İlk maçta Olaf oynayan yıldız ormancı, ikinci maçta Gragas ile performans gösterdi ve sadece bir kez öldü. Üçüncü maçta ise KZ’nin yaptığı Zoe ve Varus tercihi büyük fark yarattı. İlk iki maçta Kai’sa oynayan Pray, üçüncü maçta kitle kontrolü olan bir nişancı oynayınca KZ için takım savaşı başlatmak da fazlasıyla kolaylaştı. BDD’nin harika oynadığı maç KZ’nin galibiyetiyle sonuçlanırken, son maçta sahneye yine Spirit ve bu defa LeBlanc alan Kuro çıktı. KZ’ye üstünlük kuran AFs böylelikle Yarı Final’e yükseldi ve Griffin’in rakibi oldu.

AFs’in aldığı sonuç büyük bir başarı olsa da League of Legends camiası daha çok KT’yi konuştu. Bu sonuçla KT, Final’i kazanmasa dahi topladığı puanlarla Worlds’e gitmeyi garantiledi ve iki yıldır yıldızlarla dolu kadrosunun sonucunu da aldı. Organizasyon son olarak 2015’te Worlds’e katılma hakkı kazanmıştı.

1 Yorum

1 Yorum

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.