League of Legends League of Legends Haberleri

Akaadian, Dignitas Akademi’ye transfer oldu

Grig’in ardından bir diğer TSM ormancısı daha Dignitas ile anlaşma sağladı, Amerikalı ormancı Akaadian, DIG Akademi’ye transfer oldu.

Geçtiğimiz mevsim kadrosunda üç ormancı bulunduran TSM bu bölgede ciddi sıkıntılar çekti. Özellikle Akaadian ve Grig’in düşük performansları, akademi oyuncusu Spica’nın as kadroya yükselmesine kadar gitti. Buna rağmen bu pozisyonda beklentileri karşılayamayan ekip başarısız bir yılı gerisinde bıraktı. Sezonun sona ermesiyle Grig, Dignitas’a transfer olduğunu duyurmuştu. Bugün yapılan açıklamaya göre diğer TSM ormancısı Akaadian da Team Dignitas ile anlaşma sağladı. Oyuncu şimdilik akademi kadrosunda yer alacak gibi gözüküyor.

Kariyerinde birçok farklı takımın formasını giyen Akaadian, Echo Fox ile yaladığı LCS fırsatını iyi değerlendirdi ve takımların ilgisini çekmeyi başardı. Bu sayede OpTic Gaming’e transfer olan oyuncu burada bir yıl geçirdi. Geçtiğimiz yılın başında Broken Blade ile birlikte TSM’e transfer olan ormancı ilk mevsiminde fena olmayan bir performans sergiledi. Gelecek vadeden oyuncunun Yaz Mevsimi’nde çok daha iyi olabileceği konuşuluyordu.

Yaz Mevsimi’ne geçildiğinde tam tersi bir senaryo yaşandı. Akaadian takım uyumu ve bireysel olarak önemli sıkıntılar yaşadı. TSM, bu sorun sebebiyle uluslararası turnuvalara katılım sağlayamadı. Dardoch’ın transferiyle Grig’in ayrılığı duyurulmuştu. Akaadian’ın da ayrılık haberi bugün geldi. Team Dignitas, akademi kadrosu için Amerikalı ormancıyı transfer etti.

Dignitas’ın ormancılarını aynı TSM’in yaptığı gibi değişmeli olarak kullanması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir