League of Legends League of Legends Haberleri

Akaadian, TSM’in as ormancısı oldu

Mevsim başından beri iki ormancısını değişmeli olarak kullanan TSM, geri kalan maçlarda ilk seçimin Akaadian olacağını duyurdu.

Geçtiğimiz mevsim Broken Blade ve Akaadian gibi önemli oyuncular transfer eden TSM final oynamayı başarmıştı. Grig’in bilek sakatlığı Akaadian için önemli bir şans oldu ve ormancı bu şansı fena değerlendirmedi diyebiliriz. Zaman zaman önemli hatalar yapan oyuncu haftalar geçtikçe tecrübelendi ve bu hataları minimuma indirmeyi başardı. TSM bugün yaptığı açıklamada sezonun geri kalanında as ormancının Akaadian olacağını açıkladı. Grig ise as ve akademi takımıyla antrenman yapmaya devam edecek.

Uzun süredir profesyonel olarak League of Legends oynayan Akaadian 2017 yılında Echo Fox ile LCS’te mücadele etmeyi başardı. Kariyerinin başında üst koridor olarak oynayan isim birkaç mevsim NA CS’te mücadele etti ancak yarı finalden ilerisini göremedi. OpTic Gaming Akademi’yle iyi bir performans sergileyen ormancı geçtiğimiz mevsimin başında Grig’in bilek sakatlığı yaşamasının ardından TSM’le anlaşmıştı. Özellikle Broken Blade’le iyi bir ikili olan oyuncu mevsimin geri kalanında takımın as ormancısı olarak bulunacak.

Bu mevsim beklentilerin biraz altında kalan TSM çıktığı 12 mücadeleden 7 galibiyet çıkardı ve 5 mağlubiyet aldı. Bu maçların 8’ine Akaadian’la çıkan ekip 4 kez Grig’i kullandı. Grig’le 3 galibiyet 1 mağlubiyet alan TSM as olarak düşündüğü Akaadian’la 3 galibiyet 5 mağlubiyet aldı. Takım içinde yapılan konuşmaların ardından böyle bir karar alındığını belirtmek lazım.

Bu değişiklikle beraber Grig as ve akademi takımıyla antrenmanlarına devam edecek. İlerleyen günlerde yine bir ormancı değişikliği görebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir