Akademi Ligi finalleri yarın itibariyle başlıyor League of Legends League of Legends Haberleri

Akademi Ligi finalleri yarın itibariyle başlıyor

Uzun zamandır beklenilen Akademi Ligi finalleri yarın itibariyle başlıyor.

Uzun, sarsıntılı ve engellerle dolu bir lig aşamasını geride bırakmadan önce aynı derecede uzun, sarsıntılı ve engellerle dolu bir Akademi Ligi aşamasını geride bırakmıştık. Kış Mevsim Finalleri başlamadan önce biz seyircileri başka bir final var. Önümüzdeki iki günün sonunda finalin adı ortaya çıkacak. Ardından ise yeni Akademi şampiyonumuzu ilan edeceğiz.

İlk karşılaşma 17 Nisan Cuma günü saat 14.00’da Beşiktaş Akademi ile Team AURORA Akademi takımları arasında gerçekleşecek. Bu iki takımda Beşiktaş, ligi 11 puan ile ikinci tamamlarken Team AURORA’da rakibinin hemen arkasında, 10 puan ile üçüncü olarak bitirdi.

Finale çıkacak ikinci takım ise hemen bir sonraki gün yani 18 Nisan Cumartesi günü yine saat 14.00’da fastPay Wildcats Akademi ile Papara Supermassive Akademi takımları arasında oynanacak. fastPay Wildcats’in ellerinin titrediğini sanmıyoruz çünkü kendileri hem geçtiğimiz mevsimin şampiyonu hem de yarı finalde Supermassive’e karşı daha önce 3 kere daha karşılaşmışlardı. Bu üç karşılaşmanın her birinde Supermassive’in akademi takımı, eli boş ayrılmıştı.

Güzel bir ivme yakalamışken el frenine asılmaya hiç gerek yok. Yarı finalleri geçtikten sonraki gün, kupanın sahibini belirlenecek. Şu anda favori olarak gösterilen takım, geçtiğimiz mevsimi şampiyonu fastPay Wildcats. Akademi Ligi boyunca sadece 1 yenilgi alan takım, finallerin en güçlü ismi gibi duruyor. Yine de kendilerine yenilgiyi tattıran Beşiktaş da hala kupa çemberinin içinde.

Salgın nedeniyle maçlar seyircisiz olarak oynanacak. Hepinize evinizde kalıp heyecanlı maçlar izlediğiniz günler dileriz.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir