League of Legends

Akademi Ligi’nde ilk finalist HWA Gaming Akademi oldu

Riot Games

Akademi Ligi’nde ilk yarı final mücadelesi tamamlandı ve finale çıkan ilk takım HWA Gaming Akademi oldu.

HWA Gaming Akademi ve Bahçeşehir SuperMassive Akademi’nin karşılaştığı mücadelede gülen taraf HWA Akademi oldu. Pazar günü oynanacak finale adını yazdıran ekip finalde rakibinin belli olacağı 1907 Fenerbahçe Akademi- Beşiktaş Esports Akademi mücadelesini beklemeye başladı.

1. Maç

Oyuncular daha çok rahat ettikleri seçimleri yaptı. Çekişmeli geçmesi beklenen mücadelede ilk kanı almayı başaran taraf Bahçeşehir SuperMassive Akademi oldu. Roulette karşılık skorunu almayı başarsa da orta ve alt koridorda yakaladığı minyon üstünlüğünü iyi kullanan SUP Akademi ilk ejderi de aldı. SUP aktif oyununu devam ettirip 18. dakikada 5000 altın öne geçti. 21. dakikada Köfte’nin Baron’u çalmasıyla oyuna geri dönen HWA Akademi altın farkını 1000 civarlarına kadar indirdi. Kaotik savaşlar sürerken HWA’nın hatasını iyi değerlendiren SUP 46. dakikada ilk maçı kazanmayı başardı.

2. Maç

Alt koridordaki baskılı oyununun meyvelerini toplayan SUP Akademi ilk kanı almayı başardı. Alamet savaşına iyi pozisyondan gelen HWA hem 3 skor hem de Alamet’i almayı başardı. İki takım da karşılıklı birçok hata yaptı. HWA tarafında Roulette harika bir maç çıkarırken öbür tarafta Waena etkisiz bir orta oyun geçirdi. İlerleyen dakikalarda toparlanan Bahçeşehir SuperMassive Akademi üstünlüğü tekrar eline aldı. Objektifleri de toplayan ekip geriden gelip 36 dakikada maçı kazandı.

3. Maç

Yine maça harika bir başlangıç yapan Bahçeşehir SuperMassive Akademi 3 dakikada 2 skor almayı başardı. Çok aktif bir oyun geçiren Elramir çoğu pozisyonda doğru zamanda doğru yerde bulunarak takımını bir hayli öne geçirdi. Aynı şekilde Absolute’un Thresh performansı izlemeye değerdi. HWA Akademi zaman zaman maça dönmek için hamleler yaptı. Buna rağmen başarılı harita hareketleri yapan SUP, altın farkını korumayı başardı. SUP Akademi makro oyunu harika oynadı. Ardından Roulette, bir kez daha Baron’u çalıp HWA’yı oyunda tuttu ve rakibinin yaptığı hatayı iyi kullanan takım öne geçti. Starscreen harika Irelia oynadı. HWA maça harika bir geri dönüş yaptı. Başa baş muazzam bir mücadelenin ardından hatayı yapan taraf SUP oldu ve HWA seride durumu 2-1’e getirdi.

4. Maç

İlk kanı Köfte alırken Waena’yı darlamaya devam eden HWA Gaming Akademi orta koridordan bir skor daha çıkardı. Erken oyunu harika geçiren takım makro oyunu da iyi oynadı. Takım savaşlarını çok iyi oynamayı başaran ekip yavaş yavaş üstünlüğünü kabul ettirdi. Objektifleri de rakibine bırakmayan HWA dakika 28’de 7000 altın öne geçti. Baron’la birlikte ittiren HWA 29 dakikada mücadeleyi kazanıp harika bir geri dönüşe imza attı.

5. Maç

İnanılmaz bir çekişmeye sahne olan mücadelede son maça iyi bir başlangıç yapan taraf alt koridordan ilk kanı almayı başaran HWA Akademi oldu. Üst koridorda başarılı bir kule altı yapan SUP Akademi önceki oyunlardan dersini aldı ve Irelia’yı yavaşlatmayı başardı. HWA alt koridoru yine üstün bir oyun sergiledi. Alev Ejderi için yapılan savaşı harika oynayan Waena ejder kaybedilse de üçte üç yaparak takımının savaştan galip çıkmasını sağladı. Bunun üstüne iyi koordine olan HWA katliam yaparak tekrar eşitliği sağladı. Kıran kırana geçen mücadelede iki takım da bolca hata yaptı. HWA bu hataları çok iyi değerlendirdi. Mükemmel bir geri dönüşe imza atan HWA Gaming Akademi mücadeleyi kazanıp finale kaldı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.